Denní menu, 16.7.2023: Strýcová slaví wimbledonský titul, Detiuc ve finále turnaje WTA neuspěla

Barbora Strýcová slaví po čtyřech letech svůj druhý wimbledonský titul! Finálové zápasy čekaly také čtveřici juniorů Nikola Bartůňková, Alena Kovačková, Laura Samsonová a Jakub Filip. Deblovou trofej na turnaji WTA 125 ve Francii Anastasia Detiuc nevybojovala. Trofej naopak získal v Německu Andrew Paulson. Do kvalifikace nizozemského challengeru úspěšně vstoupil Michael Vrbenský. Kvalifikací začal ženský šedesátitisícový ITF turnaj v Olomouci.

Sisková si zahraje poprvé v kariéře hlavní soutěž WTA
Anna Sisková (350.) slaví první postup do hlavní soutěže turnaje WTA v kariéře, poté co v dramatickém finále kvalifikace v Budapešti porazila Marii Timofejevovou (218.) po setech 6:1, 3:6 a 6:7(5). První set byl jednoznačnou záležitostí v podání české tenistky, ale ve druhé sadě už 22letá Sisková tak jistě nehrála a dovolila zlepšující se Timofejevové vrátit se do hry, když ve druhém a čtvrtém gemu ztratila svůj servis.

Rozhodující set byl velmi vyrovnaný. Sisková hned v prvním gemu přišla o své podání, ale v osmé hře ztrátu brejku vymazala a sada nakonec dospěla do tiebreaku. Ve zkrácené hře dokázala Sisková za stavu 5:5 uzmout na svou stranu klíčový minibrejk a následně hned první mečbol utkání proměnila.

Soupeřku pro první kolo hlavní soutěže se Sisková teprve dozví, ve hře jsou například nasazená čtyřka Julia Putincevová (56.) z Kazachstánu nebo turnajová sedmička Kamila Rachimovová (72.).

Paulson slaví titul v Kasselu
Andrew Paulson (428.) dokázal na pětadvacítce v německém Kasselu dotáhnout svou pouť turnajem až k zisku turnajové trofeje! Český tenista si ve finále poradil s pětatřicetiletým šestým nasazeným Danielem Dutrou da Silvou (415.) z Brazílie po setech 6:4, 6:2. Jednadvacetiletý Paulson vybojoval svůj první titul v této sezoně a rozšířil svou sbírku na celkově pátý singlový titul z okruhu ITF.

Detiuc titul v Contrexéville nezískala
Anastasia Detiuc a Amina Anšbaová na turnaji WTA 125 ve francouzském Contrexéville na turnajovou trofej nedosáhly. V nedělním finále podlehly druhým nasazeným Cristině Bucsaové a Aleně Fominové 6:4, 3:6, 7:10.

Štruplová na favoritku ve finále nestačila
Julie Štruplová (376.) turnajový titul v německém Aschaffenburgu nevybojovala. Ve svém pátém letošním finále na okruhu ITF prohrála osmnáctiletá Češka Belgičance Marii Benoitové (226.) za hodinu a 36 minut 3:6, 3:6.