Čtvrtfinalistka Vondroušová po derby: Bylo to fakt maso! Teď už jde o všechno

- Marek Bartošík

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z LONDÝNA – Míček v utkání Markéty Vondroušové a Marie Bouzkové přeletěl téměř při každé výměně mnohokrát přes síť. České tenistky bojovaly na pomalejším dvorci číslo 2 o místenku ve čtvrtfinále více než dvě hodiny, závěr napínavého mače zvládla lépe aktivněji hrající Vondroušová. Členka štvanického I. ČLTK sice v prvním setu ztroskotala na pečlivé obraně své houževnaté krajanky, v dalších dvou setech už ale dominovala a z dvorce odcházela po setech 2:6, 6:4 a 6:3 jako vítězka. Ještě předtím se Češky u sítě po férovém duelu objaly.

Jak se cítí čerstvá wimbledonská čtvrtfinalistka Markéta Vondroušová?
Je to neskutečné. Kdyby mi to někdo řekl před turnajem, odpovím mu, že se zbláznil. I kvůli tomu, jak jsem tady hrála v předchozích letech, jsem to vůbec nečekala.

Osmifinále s Marií Bouzkovou bylo podle očekávání napínavé. Jaký z něho máte dojem?
Utkání bylo extrémně náročné po všech stránkách, takže se mi ulevilo. Maruška hrála skvěle, nedala mi nic zadarmo, bylo to fakt maso. V prvním setu jsem málo chodila na síť, zezadu se to s ní ale skoro nedalo, hrozně mě mlela. Musela jsem být víc aktivní a chodit dohrávat body na síť.

Od vašeho až dosud jediného grandslamového čtvrtfinále uplynuly více než čtyři roky. Vydržela vám naděje, že můžete něco podobného dokázat?
Pořád v sobě nějakou víru mám, po Paříži jsem hrála i finále na olympiádě (v Tokiu 2021). Vím, že se tam můžu dostat. Samozřejmě po všech operacích a všem možném je to těžké. Když člověk začíná hrát, není to tak, že vezme raketu a je to zpátky. Zápasy zkrátka chybí. Měla jsem pochybnosti, jestli se dostanu tam, kde jsem byla. Je supr, že jsem zpátky, jsem za to vděčná.

Česká derby, obzvlášť na grandslamech, nebývají nic příjemného. Atmosféra na kurtu se ale zdála být přátelská, po mečbolu jste se se soupeřkou objaly…
Ani jedna nechtěla o čtvrtfinále přijít. Pro mě to bylo dost náročné, měla jsem v hlavě, že nechci prohrát s Češkou. Ještě když šlo o tolik. Ale nejsme povahy, které by tam dělaly nějaké scény. Probíhalo to úplně v klidu.

Ve čtvrtfinále na vás číhá světová čtyřka Jessica Pegulaová. Znáte ji?
Hrála jsem proti ní jen v Indian Wells, jinak jsem s ní ani moc netrénovala. Ale vím, že hraje takové dlouhé placky, což bude na trávě dost nepříjemné. V poslední osmičce už ale jde o všechno, půjdeme do toho po hlavě a uvidíme, co se bude dít.

Wimbledon (GBR, 44 700 000 GBP, tráva)
Osmifinále ženské dvouhry
MARKÉTA VONDROUŠOVÁ (42.) – MARIE BOUZKOVÁ (33.) 2:6, 6:4, 6:3