Denní menu, 3.6.2023: Malečková vybojovala jedenáctý titul! Palán po třech hodinách urval postup do finále

Jesika Malečková si na pětadvacetitisícovém podniku ITF v rakouském Annenheimu připsala svůj jedenáctý kariérní titul. V sobotním finále porazila druhou nejvýše nasazenou Rumunku Bulgaruovou. Dominik Palán vybojoval postup do finále v Jakartě, když domácí divokou kartu Barkiho udolal po více než třech hodinách. Andrew Paulson v semifinále turnaje ITF v Jablonci skrečoval už po třech odehraných gemech.

Malečková po dvou letech slaví singlový titul
Česká tenistka Jesika Malečková (328.) dotáhla své působení na turnaji v rakouském Annenheimu až k zisku prvního titulu po téměř dvou letech! Šestá nasazená si v sobotním finále poradila s turnajovou dvojkou Miriam Biancou Bulgaruovou (238.) za pouhých 72 minut po setech 6:2, 6:0.

Osmadvacetiletá Malečková vyhrála svůj jedenáctý singlový titul v kariéře. Naposledy se z triumfu radovala v září 2021, kdy vyhrála pětadvacítku na domácím turnaji v Jablonci.

Více se utkání věnujeme zde.

Palán urval postup do finále v Jakartě
Turnaj ITF v indonéské Jakartě zatím český tenista Dominik Palán (318.) zvládá znamenitě. Druhý nasazený už postoupil do finále, když v sobotu udolal domácí divokou kartu Justina Barkiho (1827.) po více než tříhodinové bitvě 5:7, 7:6(0), 6:4.

Ve druhém setu přitom Palán prohrával už 2:5, byl v tom ale ukryt jen jeden brejk, jenž se českému hráči povedl vybojovat v devátém gemu. Byť druhý set zdárně otočil, Barki ještě neřekl poslední slovo a v rozhodujícím dějství opět Palánovi odskočil. Dominik prohrával už 2:4, ale pak se znovu nakopl k obratu a zápas zakončil ziskem čtyř her v řadě.

Jablonec nad Nisou Open 2023 by Moneta Money Bank (muži, CZE, 25 000 USD, antuka)
ANDREW PAULSON (404.) – Lukas Neumayer (AUT, 303.) 2:1 skreč

Více se turnaji věnujeme v samostatném článku.

BNI-Medco Energi M25k International Tennis Series I to V, Jakarta (muži, INA, 25 000 USD, tvrdý povrch)
Justin Barki (INA, 1827.) – DOMINIK PALÁN (318.) 7:5, 6:7(0), 4:6

Carinthian Ladies Lake's Trophy 2023, Annenheim (ženy, AUT, 25 000 USD, antuka)
JESIKA MALEČKOVÁ (328.) – Miriam Bianca Bulgaruová (ROU, 238.) 6:2, 6:0