TK Sparta Prague Open: Menšík po téměř tříhodinovém boji skolil turnajovou jedničku

Na Spartě se v pondělí uzavřela kvalifikace, která se už hrála bez české účasti. Třemi zápasy odstartovala také hlavní soutěž pražského challengeru a úspěšný vstup do turnaje hlásí český tenista Jakub Menšík. Sedmnáctiletý talent zdolal po téměř tříhodinové bitvě nasazenou jedničku Radu Albota.

Menšík zaskočil nasazenou jedničku!
Velký skalp si připsal na challengeru na Spartě Jakub Menšík (333.), jenž startuje na základě divoké karty! V úvodním kole porazil český mladík nasazenou jedničku Radu Albota (112.) z Moldavska po téměř tříhodinovém boji 7:6(4), 4:6, 6:3.

V prvním setu přitom Menšík čelil hned sedmi setbolům soupeře, všechny ale dokázal svým servisem odvrátit a v divokém tiebreaku byl o něco lepším hráčem. Ve druhém setu se Menšíkovi sice nepovedlo na zisk úvodní sady navázat a povolil Albotovi klíčový brejk v deváté hře, ale do třetího dějství vstoupil rychlým vedením 3:0.

V páté hře dokázal odvrátit tři brejkboly soupeře a další komplikace už nepřipustil, díky čemuž si dokráčel pro nečekaný, ale zasloužený postup do osmifinále. V něm si zahraje proti vítězi zápasu mezi Michaelem Geertsem (224.) a Kacperem Zukem (274.).

„Ještě tomu úplně nemohu uvěřit. Byl to velice dlouhý a náročný zápas. Každý set měl podle mě svůj vlastní příběh a bylo to strašně vyrovnané,“ řekl po utkání Menšík. „Od začátku jsem se cítil ve výborné formě. Hodně rychle jsem si zvykl na podmínky a předváděl jsem od začátku skvělou hru.“

TK Sparta Prague Open (muži, CZE, 73 000 EUR, antuka)
Radu Albot (MDA, 103.) – JAKUB MENŠÍK (341.) 6:7(4), 6:4, 3:6
Damir Džumhur (BIH, 186.) – Nicolas Kicker (ARG, 210.) 3:6, 6:7(3)
Dan Added (FRA, 252.) – Nerman Fatič (BIH, 266.) 7:5, 4:6, 3:6

Guido Andreozzi (ARG, 301.) – Alex Rybakov (USA, 377.) 6:3, 6:3
Martin Damm (USA, 420.) – Billy Harris (GBR, 311.) 4:6, 3:6
Oleg Prihodko (UKR, 475.) – Gastao Elias (POR, 320.) 6:7(4), 3:6
Daniel Rincon (ESP, 299.) – Bor Artnak (SLO, 685.) 6:2, 6:2
Vitalij Sačko (UKR, 268.) – Rudolf Molleker (GER, 307.) 4:6, 2:6