Denní menu, 2.5.2023: Martincová skrečovala ve Francii. Kolodziejová postoupila ve čtyřhře

Tereza Martincová v úterý nedohrála zápas prvního kola na francouzském antukovém turnaji kategorie WTA 125k v St. Malu. Turnaj stejné kategorie ve španělském Reusu úspěšně ve čtyřhře rozehrála Miriam Kolodziejová. Marie Bouzková do deblu nenastoupila. Na turnaji ATP challenger Tour a ITF v Praze se naplno rozjela hlavní soutěže ve dvouhře. Dominik Palán navázal na úspěšnou kvalifikaci v jihokorejském Kwagdžu.

Martincová po skreči končí
Tento turnaj pro ni skončil velmi brzy. Šestá nasazená francouzského antukového podniku kategorie WTA 125k v St. Malu Tereza Martincová (98.) dohrála už v prvním kole dvouhry, proti domácí Diane Parryové (106.) skrečovala za stavu 4:6, 0:3.

Martincová hned od začátku zápasu ztrácela, v šesté hře srovnala na 3:3. Za stavu 4:4 si nepohlídala podání, vinou čehož prohrála úvodní sadu. Druhé dějství se i přes pouhé tři gemy protáhlo na 22 minut, během kterých Martincová ztratila dvakrát servis. Po 69 minutách utkání vzdala.

Palán navázal na úspěšnou kvalifikaci
Dominik Palán (321.) navázal na challengeru v jihokorejském Kwangdžu na povedenou kvalifikaci a neztratil sadu ani v úvodním kole hlavní soutěže. V té porazil bez ztráty podání za hodinu a 13 minut 6:2 a 6:3 tchajwanského favorita Yu-hsiou Hsua (188.).

Palán vzal soupeři v obou sadách dvakrát servis a dokráčel si po parádním výkonu k postupu do osmifinále. V tom narazí buď na Turka Celikbileka, nebo Ekvádorce Gómeze.

Bouzková do čtyřhry nezasáhne
Marie Bouzková musí zapomenout na čtyřhru na turnaji kategorie WTA 125k ve španělském Reusu. Česká tenistka měla do prvního kola deblu zasáhnout vedle domácí Sorribesové Tormové, česko-španělský pár ale do duelu proti dvojici Arangová, Mandliková nenastoupil.

L'Open 35 De Saint Malo (ženy, FRA, 115 000 USD, antuka)
Diane Parryová (FRA, 106.) – TEREZA MARTINCOVÁ (98.) 6:4, 3:0 skreč Martincová

Catalonia Open WTA 125, Reus (ženy, ESP, 115 000 USD, antuka)
Arangová (COL), Mandliková (USA) – BOUZKOVÁ, Sorribesová Tormová (ESP) postup bez boje
Rachimovová, Zvonarevová – KOLODZIEJOVÁ, Piterová (POL) 6:3, 3:6, 4:10