Denní menu, 1.5.2023: Krejčíkové se obrat nepovedl, Strýcová uspěla ve čtyřhře

Antukový turnaj v Madridu se přehoupl do svého druhého týdne a hned v pondělí šly do akce dvě poslední české zástupkyně v pavouku dvouhry, respektive čtyřhry. Barbora Krejčíková v osmifinálovém utkání proti Chorvatce Petře Martičové nedotáhla obrat ve druhém setu a s turnajem se loučí. Barbora Strýcová s její parťačkou Su-wej Sie zvládly ve dvou setech osmifinále čtyřhry. Dominik Palán se kvalifikoval do hlavní části challengeru v korejském Kwangdžu

Krejčíková další výhru v Madridu nepřidala
Barbora Krejčíková se loučí s Mutua Madrid Open v osmifinále. Světová dvanáctka nedokázala najít recept na 33. hráčku žebříčku WTA Petru Martičovou, se kterou za necelé dvě hodiny prohrála 3:6, 6:7(1).

Česká tenistka prakticky po celý zápas musela dotahovat ztrátu. A vždy, když vydřela rebrejk, zase o podání přišla. V prvním setu dokázala dotáhnout ztrátu v sedmém gemu, načež opět přišla o servis v osmém gemu a Martičová následně dopodávala.

Druhý set se vyvíjel podobně, opět totiž Krejčíková přišla o podání hned zkraje sady. V šesté hře sice srovnala na 3:3, ale hned v dalším gemu Martičová znovu uspěla na returnu. Tentokrát ale nedopodávala, když napřed nevyužila dva mečboly na returnu v deváté hře a v desáté pak o výhodu brejku přišla.

Krejčíková si dokonce v jedenáctém gemu vypracovala čtyři setboly a naznačila, že by mohla ještě bojovat o velký obrat, ale klíčový bod získat nedokázala. Druhý set tak dospěl do tiebreaku, v němž už Martičová doslova dominovala a zvítězila 7:1.

Strýcová postoupila v Madridu ve čtyřhře do čtvrtfinále
Barbora Strýcová ve čtyřhře dál prožívá vítězný návrat na kurty po mateřské přestávce, na turnaji WTA 1000 v Madridu po boku své tchajwanské partnerky Su-wej Sie porazila japonsko-nizozemskou dvojici Miju Katová, Aldila Sutjiadiová 6:3, 6:3.

V prvním setu Strýcová se Sie jako první přišly o podání a prohrávaly 1:3. Poté však vyhrály sedm gemů v řadě a rázem se ocitly ve vedení 1:0 na sety a 2:0 ve druhé sadě. V sedmé hře druhého setu se česko-tchajwanské dvojici opět povedlo prolomit servis soupeřek a vedly už 5:2. Následně se jim sice nepovedlo zápas dopodávat, hned v následujícím gemu ale uspěly na returnu.

Ve čtvrtfinále antukového turnaje se Strýcová se Sie utkají s kanadsko-americkou dvojicí Leylah Fernandezová, Taylor Townsendová.

Palán se v Kwangdžu kvalifikoval do hlavní soutěže
Dominik Palán (321.) zvládl na challengeru v jihokorejském Kwangdžu i finále kvalifikace, když porazil domácího tenistu Ju Sung Nama (560.)  po setech 6:4, 6:3. První sada utkání nabídla v úvodních šesti hrách hned čtyři brejky, po dvou na každé straně. Klíčem pro zisk první sady byl ale až poslední desátý gem, českému 22letému tenistovi se povedlo za stavu 5:4 znovu prolomit servis o sedm let staršího soupeře. Druhá sada už nabídla pouze jeden brejk, ve druhém gemu to byl opět Palán, který byl úspěšný na returnu.

Mutua Madrid Open (ženy, ESP, 7 652 174 USD, antuka)
BARBORA KREJČÍKOVÁ (12.) – Petra Martičová (CRO, 33.) 3:6, 6:7(1)