Ostra Group Open: Kopřiva se Svrčinou postupují, úspěšně do turnaje vstoupil i Monfils

Antukový challenger Ostra Group Open by Moneta měl v úterý na programu zbývající zápasy prvního kola dvouhry. Nasazená trojka Vít Kopřiva si poradil s Francouzem Addedem po velkém boji ve třech setech. Dalibor Svrčina zvládl utkání s německým kvalifikantem Mollekerem a rovněž vybojoval postup do osmifinále. Na turnaji naopak skončil úspěšný kvalifikant Patrik Rikl. Do turnaje úspěšně vstoupil také Gael Monfils, jenž startuje na divokou kartu. Jeho krajan Evan Furness mu za stavu 6:3 a 2:0 skrečoval. Svůj comeback po osmi měsících absolvoval Jiří Veselý, jeho zápas s Lorenzem Giustinem byl za stavu 6:3 a 5:5 kvůli špatné viditelnosti přerušen.

Svrčina zvládl souboj s kvalifikantem
Challenger v Ostravě úspěšně rozehrál Dalibor Svrčina (219.) v roli nasazené devítky. Český tenista si v úvodním kole poradil s německým kvalifikantem Rudolfem Mollekerem (307.), kterého porazil za necelou hodinu a půl po setech 6:0, 2:6, 6:1.

Duel obou tenistů nabídl hned deset brejků, z nichž sedm zapsal na své konto Svrčina. Tomu se sice nepovedlo využít vedení 1:0 se ziskem servisu soupeře ve druhém setu, když po ztrátě tří servisů musel do třetí sady, ale nakonec ho to mrzet nemusí. V rozhodujícím dějství totiž opět dominoval.

„Takový průběh utkání jsem očekával. V prvním setu jsem hrál výborně, držel jsem taktiku, přičemž soupeř mi pomáhal svými chybami. Následně Molleker začal do toho více chodit, hrál skvěle. Ve třetím setu jsem to hned zlomil a závěr si pohlídal,“ nechal se slyšet Svrčina.

Kopřiva vydřel výhru nad Addedem
Vít Kopřiva (166.) při své třetí účasti v hlavní soutěži ostravského challengeru zaznamenal premiérovou výhru. Na triumf proti Danu Addedovi (252.) se sice na centrálním dvorci nečekaně nadřel, nakonec ale francouzského protivníka udolal po téměř tříhodinovém maratonu poměrem 7:5, 4:6 a 6:3.

Turnajová trojka ztratila v rozhodujícím setu náskok brejku, od stavu 3:3 ale získala všechny zbylé tři hry, z toho dvě na příjmu. V osmifinále vyzve Kopřiva krajana Zdeňka Koláře (206.).

„Zápas to byl nahoru, dolů. První set šel naštěstí za mnou, dobře jsem to otočil. Ve druhém jsem měl vyhrát, ze začátku jsem byl mírně lepší. Závěrečnou sadu jsem nakonec urval, ale byl to boj,“ zhodnotil utkání Kopřiva.

Kvalifikant Rikl v Ostravě dohrál
Patrik Rikl (774.) na úspěšnou kvalifikaci v Ostravě nenaváže. V hlavní soutěži tamního challengeru podlehl maďarskému tenistovi Mateovi Valkuszovi (297.) po setech 3:6, 6:4 a 1:6.

Po úspěšném druhém setu, v němž si Rikl vypracoval náskok dvou brejků a dokázal i přes ztrátu jednoho podání sadu doservírovat, tak ve třetí sadě nedokázal čelit náporu maďarského soupeře. Prohrál hned pět gemů v řadě a až za stavu 0:5 dokázal podržet podání. V sedmém gemu Valkusz duel dotáhl do vítězného konce.

Ostra Group Open by Moneta, Ostrava (muži, CZE, 73 000 USD, antuka)
VÍT KOPŘIVA (166.) – Dan Added (FRA, 252.) 7:5, 4:6, 6:3
Riccardo Bonadio (ITA, 180.) – Alex Marti Pujolras (ESP, 388.) 6:4, 6:3
Chumojun Sultanov (UZB, 425.) – Harold Mayot (FRA, 241.) 2:6, 0:6
Rudolf Molleker (GER, 307.) – DALIBOR SVRČINA (219.) 0:6, 6:2, 1:6
Henri Squire (GER, 317.) – Damir Džumhur (BIH, 186.) 3:6, 0:6
Guido Andreozzi (ARG, 301.) – Šintaro Močizuki (JPN, 222.) 6:2, 4:6, 1:6
Oleksij Krutych (UKR, 183.) – Nicholas David Ionel (ROU, 202.) 6:1, 6:2
Gauthier Onclin (BEL, 214.) – Vitalij Sačko (UKR, 268.) 4:6, 6:4, 6:2