Denní menu, 5.4.2023: L. Fruhvirtová nestačila na hráčku z druhé stovky, padla po dvou a půl hodinách

Sedmnáctiletá Linda Fruhvirtová ve středu prohrála zápas druhého kola pětistovky na zelené antuce v americkém Charlestonu, když nestačila na domácí Caroline Dolehideovou ve třech setech. Na stejném turnaji neuspěla Marie Bouzková v úvodním kole čtyřhry po boku Japonky Miju Katové. Zdeněk Kolář vstoupil vítězně do soutěže čtyřhry na challengeru v Barlettě. Další Češi a Češky zápolili tradičně na turnajích ITF.

Fruhvirtová v Charlestonu dohrála
Linda Fruhvirtová (60.) se loučí s turnajem v Charlestonu trochu překvapivě ve druhém kole. Poté, co v úvodní rundě porazila nasazenou čtrnáctku Jil Teichmannovou (31.), tak v kole druhém nečekaně padla s domácí Caroline Dolehideovou (172.), které podlehla za dvě a půl hodiny po setech 2:6, 7:5, 3:6.

Fruhvirtové vůbec nevyšel vstup do zápasu, v prvním setu ztratila hned třikrát servis, přičemž na returnu se prosadila jen ve druhé hře, v níž srovnala na 1:1. Aktivitou sršící Dolehideová v utkání hodně chybovala, což bylo hlavním důvodem toho, proč ve druhé sadě prohrávala už 1:5. Pak ale Američanka zpřesnila svou hru, díky čemuž Fruhvirtovou začala opět přehrávat a srovnala dokonce na 5:5. V koncovce však zase přišly chyby ze strany Dolehideové a trochu pasivně hrající Fruhvirtová nakonec urvala prostřední set pro sebe.

V rozhodujícím třetím setu se ale role obrátily a Dolehideová začala zcela vládnout dvorci. Postupně se dostala do vedení 5:1 a byť na první pokus v osmé hře duel nedopodávala, záhy se znovu prosadila na returnu a dotáhla tím utkání do vítězného konce, když Fruhvirtová proti mečbolu trefila svou jedenáctou dvojchybu a celkově přišla poosmé o vlastní podání.

Bouzková neuspěla ani v deblu
Marie Bouzková si na antukovém turnaji v Charlestonu nepřipsala výhru ani ve čtyřhře. Česká tenistka a její japonská parťačka Miju Katová podlehly v prvním kole favorizované německo-ruské dvojici Laura Siegemundová, Věra Zvonarevová 6:2, 0:6 a 7:10.

Kolář postoupil do deblového čtvrtfinále
Zdeněk Kolář zvládl na antukovém challengeru v Barlettě po prvním kole dvouhry také úvodní rundy čtyřhry, kde spolu s Ukrajincem Denysem Molčanovem porazili chorvatsko-polskou dvojici Zvonimir Babič, Piotr Matuszewski za 64 minut 6:4 a 6:3.

O výsledku prvního setu rozhodl jediný brejk z páté hry. Druhá sada byla na ztracená podání mnohem bohatší, celkem se urodilo šest brejků. Kolář s Molčanovem sice neudrželi vedení 3:2 s brejkem, poté však utkání ziskem tří gemů v řadě ukončili, a postoupili tak do čtvrtfinále.

Credit One Charleston Open (ženy, USA, 780 637 USD, antuka)
LINDA FRUHVIRTOVÁ (60.) – Caroline Dolehideová (USA, 172.) 2:6, 7:5, 3:6

Siegemundová (GER), Zvonarevová – BOUZKOVÁ, Katová (JPN) 2:6, 6:0, 10:7

Grand Prix Hassan II, Marrákeš (muži, MAR, 562 815 EUR, antuka)
JEBAVÝ, PAVLÁSEK – Erler, Miedler (oba AUT) odloženo

Open Città della Disfida, Barletta (muži, ITA, 73 000 EUR, antuka)
Babič (CRO), Matuszewski (POL) – KOLÁŘ, Molčanov (UKR) 4:6, 3:6

ITF Split Open (ženy, CRO, 40 000 USD, antuka)
SÁRA BEJLEK (169.) – Natalia Szabaninová (HUN, 251.) 7:5, 6:3
DOMINIKA ŠALKOVÁ (276.) – Alexandra Ignatiková (ROU, 219.) 7:6(6), 6:2

Gasanovová, Jašinová – BEJLEK, HAVLÍČKOVÁ 7:6(6), 1:6, 9:11

Antalya Series (muži, TUR, 15 000 USD, antuka)
Rei Sakamoto (JPN, 1067.) – DOMINIK KELLOVSKÝ (1270.) 5:7, 0:6

M15/W15 Singapore (muži, SIN, 15 000 USD, tvrdý povrch)
HYNEK BARTOŇ (745.) – Ethan Cook (AUS, 1183.) 7:6(3), 6:2
Ťie Cchuej (CHN, 869.) – PATRIK OPLUŠTIL (1576.) 6:1, 6:4

Antalya Series (ženy, TUR, 15 000 USD, antuka)
Valerija Oljanovská (771.) – DENISE HRDINKOVÁ (780.) 6:2, 6:2
Maria Sara Popaová (ROU, 842.) – IVANA ŠEBESTOVÁ (690.) 6:3, 4:6, 4:6
Merna Refaatová (EGY, 791.) – AMÉLIE ŠMEJKALOVÁ (1167.) 7:6(4), 6:2

Amarieiová (ROU), ŠEVČÍKOVÁ – Seidelová, Zhiyenbayevová (obě GER) 6:7(3), 6:3, 10:4

Egypt 10 Sharm Elsheikh Women´s Future, Šarm aš-Šajch (ženy, EGY, 15 000 USD, tvrdý povrch)
Jevgenija Burdinová (1228.) – NICOL BENEŠOVÁ (-) 6:2, 6:4

Gran Canaria Women´s TDC Series Pro I, Telde (ženy, ESP, 15 000 USD, antuka)
JANA KAREISOVÁ (-) – Carmen Juanová Bruová (ESP, -) 6:2, 7:5