Denní menu, 22.3.2023: Český koncert v Miami! Nosková, Vondroušová i Muchová rychle postoupily

Úvodní kolo tisícovky v Miami si během středy zahrály další tři české tenistky a všechny zvítězily ve dvou setech! Kvalifikantka Karolína Muchová zcela suverénně přehrála Švýcarku Teichmannovou, když ztratila jen dva gemy. Turnajová debutantka Linda Nosková vyzrála na trápící se Italku Bronzettiovou. Markéta Vondroušová potvrdila roli favoritky proti Němce Mariaové. Zdeněk Kolář i Jonáš Forejtek skončili na challengerech už v prvním kole. Další Češi se na této úrovni ukázali v deblu.

Vondroušová potvrdila roli favoritky
Markéta Vondroušová (103.) dnes zvládla stejně jako Karolína Muchová a Linda Nosková úvodní kolo tisícovky v Miami. Třiadvacetiletá Češka v něm porazila i potřetí zkušenou Němku Tatjanu Mariaovou (65.) po 66 minutách 6:4 a 6:1.

Vondroušová vyšla v prvním setu lépe z brejkované mezi pátým a devátým gemem, kdy si tenistky pětkrát v řadě prolomily podání. V desátém gemu sadu úspěšně dopodávala ku 30. Ve druhém dějství česká favoritka rychle odskočila do vedení 4:0 a závěr duelu už si pohlídala. Ve druhém kole vyzve turnajová čtvrtfinalistka z roku 2019 ruskou ranařku Veroniku Kuděrmetovovou (11.).

Nosková zvládla debut v Miami
Linda Nosková (51.) prolétla při svém premiérovém startu na podniku WTA 1000 v Miami do druhého kola. Osmnáctiletá Češka zdolala po parádním výkonu za 68 minut 6:3 a 6:4 Luciu Bronzettiovou (73.), které uštědřila už osmou porážku v řadě.

O výsledku úvodního setu rozhodl jediný brejk ze šestého gemu, který Nosková získala na příjmu čistou hrou. Ve druhém setu se svěřenkyně trenérů Krupy a Kotyzy dostala do rychlého vedení 3:0, a byť v dalším průběhu dvakrát přišla o servis, postup už si pohlídala.

Ve druhém kole se tak může Nosková těšit na atraktivní derby s patnáctou nasazenou krajankou Petrou Kvitovou (12.).

Muchová nedala šanci Teichmannové
Karolína Muchová (55.) suverénně opanovala i své třetí utkání na letošním Miami Open. Česká kvalifikantka vyprovodila v prvním kole z kurtu Švýcarku Jil Teichmannovou (32.) po pouhých 58 minutách a setech 6:0 a 6:2.

Česká tenistka získala prvních osm her, až poté Teichmannová udržela podání. Někdejší světová devatenáctka Muchová ale pokračovala v naprosté dominanci a po vynikajícím výkonu rychle postoupila do druhého kola. Své soupeřce stylově oplatila porážku z finále turnaje v Praze v roce 2019. Šestadvacetiletá Češka vyzve v dalším kole Číňanku Lin Ču (40.).

Kolář překvapivě nestačil na Brunolda
Zdeněk Kolář (174.) vypadl na halovém challengeru ve švýcarském Bielu překvapivě už v prvním kole. V tom nestačil na domácího držitele divoké karty Miku Brunolda (725.). S osmnáctiletým tenistou z osmé světové stovky prohrál šestý nasazený Čech za hodinu a půl 1:6 a 4:6.

V polovině druhého setu se Kolář po dvou čistých hrách dostal do výhody brejku a vedení 4:3. V tu chvíli se zdálo, že začíná mít přeci jen navrch, pak ale prohrál tři gemy v řadě a bylo po utkání.

Forejtek dohrál v St. Brieuc v prvním kole
Jonáš Forejtek (298.) na halovém podniku ve francouzském Saint-Brieuc svou premiérovou letošní výhru v hlavní soutěži challengeru nezaznamenal. Dvaadvacetiletý Čech prohrál za pouhých 65 minut 2:6 a 3:6 s domácím držitelem divoké karty Saschou Gueymardem Wayenburgem (469.). Plzeňský rodák si během zápasu vypracoval dva brejkboly, ani jeden ale neproměnil. Sám pak přišel o servis hned třikrát.

Miami Open presented by Itaú (USA, 17 600 000 USD, tvrdý povrch)