Čtyřhra v Indian Wells: K+S nasazenými jedničkami, všechny Češky mají těžký los

- Marek Bartošík

Pět z devíti českých tenistek se na turnaji kategorie WTA 1000 v Indian Wells zúčastní obou soutěží. Do čtyřhry zasáhnou jako nasazené jedničky Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou, v akci budou také Markéta Vondroušová s Miriam Kolodziejovou. Karolína Plíšková spojila poprvé síly s Chorvatkou Petrou Martičovou.

Ve sbírce mají tituly ze všech grandslamů, ovládly také Turnaj mistryň a získaly zlato na olympijských hrách, trofej z tzv. „pátého grandslamu“ v kalifornském Indian Wells jim ale zatím schází. Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou se to letos pokusí změnit.

Šampionky tří posledních grandslamů (Australian Open, US Open, Wimbledon) si v roce 2019 zahrály v Indian Wells finále, předloni postoupily do čtvrtfinále. Jejich prvními letošními soupeřkami budou Rusky Veronika Kuděrmetovová a Ljudmila Samsonovová, které na konci února triumfovaly na tisícovce v Dubaji.

Miriam Kolodziejová a Markéta Vondroušová na úvod vyfasovaly domácí nasazené dvojky Coco Gauffovou a Jessicu Pegulaovou, které v polovině února zvítězily na pětistovce v Dauhá. Na následujícím podniku v Dubaji vypadly ve čtvrtfinále, na Australian Open zapsaly semifinálovou účast (Kolodziejová s Vondroušovou uhrály v Melbourne osmifinále).

Deblové soutěže se v Indian Wells překvapivě zúčastní také Karolína Plíšková, jejíž parťačkou bude zkušená Chorvatka Petra Martičová. Nově utvořená dvojice vyzve v prvním kole turnajové čtyřky Američanku Desirae Krawczykovou a Nizozemku Demi Schuursovou.

Kompletní los turnaje WTA v Indian Wells naleznete zde.