Denní menu, 7.3.2023: Kopřiva předvedl v Antalyi velký obrat, favorit Kolář dominoval

Hlavním bodem úterního programu byl antukový challenger v turecké Antalyi, kde hráli dva čeští tenisté. Pátý nasazený Zdeněk Kolář nedal v prvním kole šanci francouzskému kvalifikantovi Mathysovi Erhardovi a zvítězil hladce ve dvou setech. Turnajová čtyřka Vít Kopřiva udolal bývalou světovou šedesátku Stefana Travagliu z Itálie po třísetové bitvě. Dominika Šalková, Tereza Smitková a Lucie Havlíčková se kvalifikovaly na větším halovém podniku ITF ve slovenské Trnavě, suverénní Barbora Palicová prosvištěla tamtéž už do osmifinále hlavní soutěže.

Kolář na úvod v Antalyi dominoval
Zdeněk Kolář (178.) svou letošní premiéru na antuce zvládl bravurně. V úvodním kole challengeru v turecké Antalyi přehrál pátý nasazený Čech za hodinu a 17 minut 6:1 a 6:3 Mathyse Erharda (355.).

Francouzskému kvalifikantovi vzal hned šestkrát podání. Sám Kolář působil až do stavu 4:0 ve druhém setu na kurtu suverénně. Poté přeci jen dvakrát ztratil servis, vždy na něj ale ihned reagoval rebrejkem. V osmifinále se střetne s Kimmerem Coppejansem (237.) z Belgie.

Kopřiva po obratu postupuje
Po Zdeňkovi Kolářovi zvládl první kolo na antukovém challengeru v Antalyi také Vít Kopřiva (169.). Čtvrtý nasazený porazil v napínavém utkání zkušeného Itala Stefana Travagliu (345.) po bezmála třech hodinách boje 6:7(4), 6:3 a 6:4.

Kopřiva si v prvním setu vypracoval náskok 4:1 se dvěma brejky a za stavu 5:4 a 40:30 měl setbol při svém podání, do vedení se ale dostal jeho italský soupeř. Ve druhé sadě sice český tenista ztratil vedení 3:1, další brejk z osmé hry už však zužitkoval ve vyrovnání. V dramatickém třetím dějství Kopřiva prohrával 1:4, ziskem pěti gemů v řadě si ale zajistil postup do osmifinále.

Megasaray Hotels Open, Antalya (muži, TUR, 73 000 EUR, antuka)
Mathys Erhard (FRA, 355.) – ZDENĚK KOLÁŘ (178.) 1:6, 3:6
Stefano Travaglia (ITA, 345.) – VÍT KOPŘIVA (169.) 7:6(4), 3:6, 4:6

2nd Empire Women´s Indoor 2023, Trnava (ženy, SVK, 60 000 USD, tvrdý povrch – hala)
DOMINIKA ŠALKOVÁ (276.) – Maria Bondarenková (360.) 6:2, 6:4
TEREZA SMITKOVÁ (352.) – Gergana Topalovová (BUL, 317.) 6:7(5), 6:3, 6:4
Mara Guthová (GER, 514.) – LUCIE HAVLÍČKOVÁ (345.) 2:6, 2:6
Radka Zelníčková (SVK, 560.) – ANETA KUČMOVÁ (386.) 6:3, 6:1
Lea Boškovičová (CRO, 257.) – JESIKA MALEČKOVÁ (350.) 3:6, 7:6(5), 6:1

AMÉLIE ŠMEJKALOVÁ (1210.) – Julia Grabherová (AUT, 93.) 0:6, 3:6