Denní menu, 31.1.2023: L. Fruhvirtová postupuje v Hua Hinu. Martincová padla se světovou pětkou

Linda Fruhvirtová v úterý rozehrála své působení na turnaji v thajském Hua Hinu. Osmá nasazená v úvodním kole deklasovala Američanku Bethanii Mattekovou-Sandsovou, která startovala na divokou kartu. Tereza Martincová v Lyonu prohrála s nasazenou jedničkou a světovou pětkou Caroline Garcíaovou, která byla superfavoritkou vzájemného souboje. Lukáš Rosol končí ve španělském Tenerife hned v prvním kole, stejně tak Jonáš Forejtek v Clevelandu.

Fruhvirtová prosvištěla do osmifinále
Sedmnáctiletá Linda Fruhvirtová (51.) vstoupila do turnaje WTA 250 v thajském městě Hua Hin správnou nohou. Nasazená osmička potvrdila v úvodním kole roli výrazné papírové favoritky a porazila za 63 minut o dvacet let starší Bethanii Mattekovou-Sandsovou (-) ze Spojených států po setech 6:3 a 6:1.

Od stavu 4:3 vyhrála Češka sedm gemů v řadě a mohla bývalé světové jedničce ve čtyřhře uštědřit i kanára. Za stavu 5:0 ve druhém setu ale ztratila Fruhvirtová servis čistou hrou, což ovšem následně napravila na příjmu.

„Na kurtu jsem se cítila dobře. První kolo je vždy zrádné a Bethanie je taková tricky soupeřka,“ uvedla ve vyjádření pro média Fruhvirtová. „Jsem ráda, že jsem to zvládla. Bylo důležité, že jsem začala dobře v obou setech. V první sadě jsem sice vedení ztratila, ale bylo důležité, že jsem zase šla o brejk dopředu a první set doservírovala.“

V osmifinále čeká vítězku Tamara Zidanšeková (132.) ze Slovinska.

Martincová na favoritku nevyzrála
Tereza Martincová (87.) se s turnajem WTA v Lyonu loučí v prvním kole. Nad její síly byla světová pětka Carolina Garcíaová. Přestože se Martincová nevzdala bez boje a ve druhém kole dokonce vedla 2:1 s výhodou brejku, nakonec po dvou hodinách padla 4:6, 6:7(4).

Forejtek prohrál s Johnsonem
Jonáš Forejtek (270.) vypadl na halovém challengeru v americkém Clevelandu v úvodním kole. V něm nestačil na domácího Steva Johnsona (128.). S třetím nejvýše nasazeným účastníkem prohrál po setech 4:6 a 6:7(2). Zápas nabídl jediný brejk, který se zrodil při podání Forejtka hned v prvním gemu.

Rosol prohrál i třetí letošní zápas
Lukáš Rosol (227.) nedosáhl na premiérovou výhru v sezoně ani na třetí letošní pokus. Na challengeru v Tenerife k ní měl blízko, když v souboji s francouzským kvalifikantem Valentinem Royerem (321.) podával v rozhodujícím setu na vítězství, po promarněném náskoku 5:2 ale nakonec prohrál sedmatřicetiletý Čech 1:6, 7:5 a 6:7(3) skrze závěrečný tiebreak.

Open 6e Sens Métropole de Lyon (ženy, FRA, 259 303 USD, hala – tvrdý povrch)
TEREZA MARTINCOVÁ (87.) – Caroline Garcíaová (FRA, 5.) 4:6, 6:7(4)

Thailand Open, Hua Hin (ženy, THA, 259 303 USD, tvrdý povrch)
LINDA FRUHVIRTOVÁ (51.) – Bethanie Matteková-Sandsová (USA, -) 6:3, 6:1