Češi v akci: Strýcová se Šafářovou v Římě postupují, Plíšková naopak končí

- Jakub Mezlík

Tři české tenistky budou bojovat o postup do druhého kola na turnaji WTA v Římě, Radek Štěpánek se představí po boku kanadského parťáka Nestora ve čtyřhře.

Tomáš Berdych a Petra Kvitová mají v prvním kole v Římě volno, další tři české tenistky si ale už v pondělí musely odbýt svou premiéru. Lucii Šafářové a Barboře Strýcové los přisoudil domácí držitelky divokých karet, Francescu Schiavoneovou, respektive Karin Knappovou.

Šestnáctá nasazená Karolína Plíšková narazila na velice nebezpečnou soupeřku, čerstvě devatenáctiletou talentovanou Darju Kasatkinovou. Před dvěma měsíci ji na tvrdém povrchu v Indian Wells sice přejela ve dvou setech, avšak Ruska, která je aktuálně na svém maximu v žebříčku WTA, měla být na antuce nebezpečnější.

A to se potvrdilo i na dvorci, na němž Kasatkinová dominovala utkání. V prvním setu nepovolila Plíškové ani jeden brejkbol a vyhrála 6:4. I ve druhém nakonec slavila vítězství 6:4, ale Plíšková tentokrát předváděla mnohem větší odpor a dvakrát si dokázala vzít ztracený servis zpět. Na třetí úspěšný brejk Rusky už ale odpoveď nenašla.

Zcela jiný obrázek mělo utkání Báry Strýcové s Karin Knappovou. Strýcová odehrála fantastické střetnutí, v němž čtyřikrát sebrala soupeřce podání a sama o něj ani jednou nepřišla a po vítězství dvakrát 6:2 postoupila do dalšího kola.

Los pro další kolo pak ke Strýcové nebyl příliš nemilosrdný. Její soupeřka pro další kolo vzešla z duelu mezi domácí Sarou Erraniovou (14. nasazená) a Heather Watsonovou. Úspěšnější ve třech setech byla Watsonová, která nadělila sokyni ve třetím setu kanára a rozdá si to o 3. kolo se Strýcovou.

Podobně jednoznačně si počínala také Lucie Šafářová, která rovněž svému utkání v Římě dominovala. Je pravdou, že Italka Schiavoneová ji jednou vzala servis a to ve druhém setu, ale Šafářová svou soupeřku brejkla hned pětkrát a postupuje po vítězství 6:3 a 6:2.

Radek Štěpánek se svým parťákem Danielem Nestorem z Kanady opět nepřešel, podobně jako v Madridu, brány prvního kola. Tentokrát se zkušené česko-kanadské dvojici postavili do cesty Američané Steve Johnson a Sam Querrey, kteří je vyřadili ve dvou setech 3:6 a 3:6.

Pokračuje tak výsledkové trápení tohoto páru, který po finále na Australian Open nedokázal již na sedmém turnaji za sebou postoupit ani do semifinále.

Kvalifikace na Futures vrcholí v Mostě, odkud přináší Tenisový svět původní zpravodajství. Dobře obsazený turnaj ITF se hraje v Trnavě, kde do dalšího kola pronikly pátá nasazená Kristýna Plíšková a Kateřina Siniaková.

Internazionali BNL D`Italia, Řím (ženy, antuka, 1.kolo)
KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ (16) - Darja Kasatkinová (RUS) 4:6, 4:6
BARBORA STRÝCOVÁ - Karin Knappová (ITA) 6:2, 6:2
LUCIE ŠAFÁŘOVÁ (10) - Francesca Schiavoneová (ITA) 6:3, 6:2

Internazionali BNL D`Italia, Řím (muži čtyřhry, antuka, 1.kolo)
ŠTĚPÁNEK/Nestor(CAN) - Johnson/Querrey(USA) 3:6, 3:6

CHALLENGER
BNP Paribas Primrose, Bordeaux (muži čtyřhry, antuka, 1.kolo)
ROSOL/Oswald(AUT) - Andreozzi/Schwartzman(ARG) 6:3, 7:5

ITF / FUTURES
Most (muži, antuka, kvalifikace)
AKTUÁLNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z MOSTU SLEDUJTE ZDE

Galati (muži, antuka, kvalifikace)
DOMINIK STARÝ - Victor-Mugurel Anagnastopol (ROU) 5:2 skreč A.
DOMINIK STARÝ - Sergej Dorožkin (RUS) 6:0 skreč D.

Trnava (ženy, antuka, 1.kolo)
KRISTÝNA PLÍŠKOVÁ (5) - Silvia Solerová-Espinosová (ESP) 6:2, 6:1
BARBORA ŠTEFKOVÁ - Misa Egučiová (JPN) 3:6, 2:6
KATEŘINA SINIAKOVÁ - Polina Lejkinová (RUS) 6:4, 6:1
Trnava (ženy, antuka, finále kvalifikace)
MARKÉTA VONDROUŠOVÁ - Viktorija Tomová (BUL) 6:4, 6:4
Trnava (ženy, antuka, 1. kolo čtyřhry)
SABINA MACHALOVÁ, DIANA ŠUMOVÁ - Regina Husaková (NED), Dilara Yurtkuranová (TUR) 6:3, 6:0

Saint-Gaudens (ženy, antuka, finále kvalifikace)
RENATA VORÁČOVÁ - Amanda Carrerasová (GBR) 3:6, 1:6

Naples (ženy, antuka, 2. kolo kvalifikace)
DAGMAR ZDRUBECKÁ - Salome Devidzeová (GEO) 2:6, 2:6