Denní menu, 8.1.2023: Nosková titul nevybojovala. Češi v kvalifikacích ATP a WTA řádili

Nedělní finále turnaje v Adelaide zlatou tečku za vystoupením Lindy Noskové nepřineslo. Talentovaná česká hráčka podlehla favorizované Bělorusce Aryně Sabalenko 4:6, 6:7. V kvalifikacích turnajů ATP a WTA se českým tenistům během nedělního programu velmi dařilo. Jiří Lehečka se kvalifikoval v Aucklandu, v Hobartu pronikla do hlavní soutěže v Hobartu a úspěch slavily také Karolína Plíšková s Kateřinou Siniakovou na dalším podniku v Adelaide. Úspěšný vstup do kvalifikačních bojů zaznamenal v Austrálii rovněž Tomáš Macháč.

Nosková na premiérovou trofej nedosáhla
Své první finále na okruhu WTA nedokázala Linda Nosková (102.) přetavit v zisk premiérové trofeje. Osmnáctiletá česká tenistka v nedělním souboji o titul v australském Adelaide podlehla běloruské ranařce Aryně Sabalenkové (5.) po setech 3:6, 6:7(4).

Nosková přesto může odjíždět z Adelaide nadmíru spokojená. Spolu s kvalifikací vyhrála šest zápasů a ve světovém žebříčku si polepší o 46 míst!

Více se utkání věnujeme zde.

Lehečka se kvalifikoval v Aucklandu
Českému tenistovi Jiřímu Lehečkovi (81.) se povedl vstup do sezony na standardním turnaji na okruhu ATP náramně. V novozélandském Aucklandu úspěšně prošel dvoukolovou kvalifikací, když v nedělním finálovém kole zdolal Argentince Facunda Bagnise (89.) 6:2, 3:6, 6:1.

Utkání se více věnujeme zde.

Martincová potvrdila roli favoritky, kvalifikovala se v Hobartu
Dvě výhry bez ztráty setu a úspěšné kvalifikování se do hlavní soutěže má za sebou v Hobartu Tereza Martincová (71.). Česká tenistka se v nedělním finále kvalifikace proti Kaje Juvanové (89.) prezentovala výborným výkonem a soupeřku deklasovala 6:0, 6:2.

V hlavní soutěži si zahraje s německou hráčkou Laurou Siegemundovou (176.).

Plíšková prošla do hlavní soutěže v Adelaide
Karolíně Plíškové (31.) se povedlo na turnaji WTA v Adelaide úspěšně projít nevyzpytatelnou kvalifikací. V nedělním finálovém kole si poradila s Američankou Shelby Rogersovou (47.), kterou porazila za 71 minut hry 6:4, 6:3. Navázala tím na své předchozí vítězství nad Němkou Jule Niemeierovou (65.), kterou zdolala stejným výsledkem, a může se těšit na dolosování do hlavní soutěže.

Siniaková v Adelaide rovněž zvládla kvalifikaci
Kateřina Siniaková (49.) se v australském Adelaide připojila ke Karolíně Plíškové a rovněž uspěla ve dvoukolové kvalifikaci. V nedělním finálovém kole otočila vývoj střetnutí proti Rumunce Aně Bogdanové (56.), kterou po takřka třech hodinách porazila 6:7(5), 7:5, 7:5.

Macháč úspěšně vstoupil do kvalifikace v Adelaide
Okolo Tomáše Macháče (97.) sice panovaly obavy, jak na tom bude jeho kotník po zranění na United Cupu, ale jak ukázal jeho první zápas v kvalifikaci turnaje ATP v Adelaide, český tenista se dal dohromady a je plně připraven na zápasové zatížení. Jeho sílu pocítil čtvrtý nasazený Oscar Otte (76.), kterého Macháč porazil 6:4, 7:6(0) a v pondělí si zahraje o postup do hlavní soutěže.

Adelaide International 1 (ženy, AUS, 826 837 USD, tvrdý povrch)
LINDA NOSKOVÁ (102.) – Aryna Sabalenková (5.) 3:6, 6:7(4)

Adelaide International 2 (ženy, AUS, 780 637 USD, tvrdý povrch)
Ana Bogdanová (ROU, 56.) – KATEŘINA SINIAKOVÁ (49.) 7:6(5), 5:7, 5:7
KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ (31.) – Shelby Rogersová (USA, 47.) 6:4, 6:3