Sportovec roku ČR: Stříbrná odměna za skvělou sezónu! Duo K+S porazilo i Pastrňáka

- Marek Bartošík

Na konci vydařeného roku sbírají Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková jedno ocenění za druhým. Vítězky tří letošních grandslamů se neztratily ani v 64. ročníku prestižní ankety Sportovec roku ČR 2022, kde skončily na skvělém druhém místě hned za vítěznou Ester Ledeckou. Duo K+S si tak oproti loňsku polepšilo o tři příčky.

Tuzemská anketa Sportovec roku je specifická tím, že dvojice patří nikoliv do kategorie týmů jako třeba ve Švýcarsku, ale do jednotlivců. Kateřina Siniaková s Barborou Krejčíkovou se mezi elitní desítku dostaly podruhé v řadě, tentokrát skončily na parádním druhém místě se ziskem 1315 bodů.

Úspěšné duo K+S letos opanovalo Australian Open, Wimbledon a US Open, kde zároveň zkompletovalo kariérní grandslam. Češky dokráčely ještě do finále Turnaje mistryň v americkém Fort Worthu.

Podruhé se radovala z celkového vítězství v anketě snowboardistka a lyžařka Ester Ledecká, která získala na ZOH v Pekingu zlatou medaili v paralelním obřím slalomu. Sedmadvacetiletá Ledecká měla na Krejčíkovou a Siniakovou náskok 278 bodů.

Třetí příčku obsadil hokejista David Pastrňák, jenž nastřádal v hlasování 223 členů Klubu sportovních novinářů celkem 1078 bodů.