Denní menu, 17.11.2022: Macháč v Helsinkách prošel do čtvrtfinále, Bartůňková s Palicovou postupují v Bratislavě

Na challengeru ve finských Helsinkách vyhrál Tomáš Macháč osmifinálový zápas proti domácímu tenistovi Ottovi Virtanenovi. Ve stejné fázi turnaje se představil v japonském Kóbe Zdeněk Kolář, na Australana Marca Polmanse ale nestačil. Na ITF turnaji v Bratislavě dnes šlo do akce hned sedm českých tenistek, na programu bylo v osmifinále dvouhry i české derby, Nikola Bartůňková porazila Anetu Kučmovou po skreči soupeřky. Postup mezi nejlepší osmičku vybojovala i Barbora Palicová.

Macháč si v Helsinkách poradil s Virtanenem
Tomáš Macháč (112.) na turnaji ATP Challenger Tour ve finských Helsinkách zvládl další překážku a postoupil do čtvrtfinále. Ve čtvrtečním osmifinále porazil za pouhých 69 minut domácího Ottu Virtanena (182.) 6:4, 6:2 a oplatil mu letošní porážku z Liberce.

Výhra českého tenisty je cenná i z toho důvodu, že Virtanen se v posledních týdnech nachází ve skvělé formě a byl tak pro Macháče velmi nebezpečným soupeřem.

Ve čtvrtfinále se dvaadvacetiletý Čech utká s Belgičanem Zizou Bergsem (135.).

Kolář v osmifinále v Kóbe uhrál jen čtyři gemy
Zdeňku Kolářovi (254.) se osmifinálové utkání na challengeru v japonském Kóbe nepovedlo. Český tenista podlehl Australanovi Marcu Polmansovi (371.) hladce 1:6, 4:6 za hodinu a 22 minut hry.

V první sadě Kolář až za stavu 0:5 odvrátil kanára. Ve druhém setu byl průběh vyrovnaný až do jeho koncovky, nakonec však rozhodlo Kolářovo ztracené podání v devátém gemu. Následně Polmans zápas dopodával, když využil třetí mečbol.