Denní menu, 7.11.2022: Krejčíková se Siniakovou druhý titul z Turnaje mistryň nezískaly

Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou titul z Turnaje mistryň neobhájily. V dramatickém finále s Ruskou Kuděrmetovovou a Belgičankou Mertensovou sice dotáhly manko setu a brejku, v rozhodujícím supertiebreaku ale promarnily vedení 7:2 a prohrály po setech 2:6, 6:4 a 9:11. Hrálo se také na challengeru v Bratislavě, kde z kvarteta Tomáš Macháč, Jakub Menšík, Andrew Paulson a Martin Krumich zvítězil pouze první zmíněný. Češi nechyběli na turnajích nižších kategorií.

Krejčíková se Siniakovou na Turnaji mistryň titul neobhájily
Jen krůček od obhajoby titulu byly na Turnaji mistryň v americkém Fort Worthu Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou. V souboji dvou neporažených párů prohrály favorizované Češky ve strhujícím finále s Veronikou Kuděrmetovovou z Ruska a Elise Mertensovou z Belgie. Po nepovedeném úvodním setu, v němž duo K+S uhrálo jen dva gemy, ve druhém dějství zabralo a vynutilo si rozhodující supertiebreak. V tom vedly vítězky tří letošních grandslamů už 7:2, jenže poté ztratily šest výměn v řadě a zakrátko poměrem 2:6, 6:4 a 9:11 i celý zápas.

Více se utkání věnujeme v samostatném článku.

Menšík favorita nezaskočil
Sedmnáctiletý Jakub Menšík (563.) na halovém challengeru v Bratislavě nepřekvapil. Na divokou kartu startující talent podlehl v utkání úvodního kola silně favorizovanému Yannicku Hanfmannovi (142.) z Německa po setech 3:6 a 4:6.

Menšík vstoupil do zápasu třemi ztracenými gemy v řadě, a byť získal záhy prohraný servis zpátky, Hanfmann oplácel rebrejkem. O výsledku druhého dějství rozhodlo jediné Menšíkovo ztracené podání hned z úvodního gemu.

Macháč vstoupil do turnaje vítězně
Tomáš Macháč (117.) potvrdil v úvodním kole halového challengeru v Bratislavě roli papírového favorita a postoupil ve slovenské metropoli do osmifinále. Čtvrtý nejvýše nasazený účastník akce přehrál na centrálním kurtu za hodinu a 43 minut 6:4 a 7:5 Ryana Penistona (144.) z Velké Británie.

K zisku prvního setu stačil Macháčovi jediný brejk z devátého gemu. Ve druhém dějství byl dvaadvacetiletý Čech dvakrát o brejk pozadu, od stavu 3:5 ale uhrál čtyři gemy v řadě, čímž dovedl duel do zdárného konce. V dalším kole narazí rodák z Berouna buď na Turka Celikbileka, nebo italského kvalifikanta Travagliu.

Krumich si v Bratislavě nezahraje
Martin Krumich (434.) se do hlavní soutěže challengerového turnaje v Bratislavě nedostal. Mladý Čech v pondělním dopoledním finále kvalifikace podlehl Norovi Viktoru Durasovicovi (333.) 3:6, 2:6. Krumich se v zápase neprobojoval k jedinému brejkbolu, při vlastním podání odvrátil jedinou šanci soupeře ze čtyř.

Paulson do finále nepostoupil
Andrew Paulson (356.) podlehl ve finále kvalifikace bratislavského challengeru Stefanovi Travagliovi (311.). Italský tenista utkání ovládl za dvě hodiny a patnáct minut po setech 6:4, 6:7(3) a 7:6(5). Paulson v tiebreaku odvrátil tři mečboly, na ten čtvrtý už ale byl krátký.

Turnaj mistryň, Fort Worth (ženy, USA, 5 000 000 USD, hala – tvrdý povrch)