3. 11. 2022
Zpravodajství BJK Cup

BJK Cup: Pála před odletem doplnil nominaci. S týmem do Glasgow vyrazí Muchová

Letošní Billie Jean King Cup vyvrcholí příští týden ve skotském Glasgow. Na finálový turnaj se chystá i český tým pod vedením kapitána Petra Pály, který na setkání s českými médii před odletem doplnil sestavu o páté jméno. „Nominace se doplní Karolínou Muchovou, se kterou jsem byl předběžně domluvený,“ uvedl.

Muchová se ve Skotsku připojí k Barboře Krejčíkové, Karolíně Plíškové, Kateřině Siniakové a Markétě Vondroušové, které byly nominovány už 10. října. Prozatím se jedná o neoficiální doplnění nominace.

Pála zvažoval nominovat také Marii Bouzkovou, která se ale po turnajích v Guadalajaře a Tampicu necítila v dobrém rozpoložení. „Vždy ráda reprezentuje, ale necítila se na to a byla dost unavená, takže jsem to respektoval,“ poznamenal lodivod českého BJKC týmu.

Kapitán zároveň nastínil, jak složité bude cestování do Glasgow, kam většina hráček vyrazí po vlastní ose. Nejsložitější přesun čeká Krejčíkovou se Siniakovou, které hrají na Turnaji mistryň ve Fort Worthu. České tenistky si zajistily postup do semifinále a pokud vše půjde dobře, měly by své působení zakončit v pondělí 7. listopadu.

Podle Pály by to ale nemusela být příliš velká komplikace, český tým totiž odehraje první zápas až ve čtvrtek odpoledne proti Polsku. „Pokud budou ve finále, tak holky přiletí nejpozději ve středu dopoledne, nějakých třicet hodin před čtyřhrou. Počítám s tím, že budou proti Polsku debl hrát, ať už bude skóre jakékoliv. Je potřeba, aby ten zápas odehrály,“ upozornil.

Právě na debl by Pála rád, přinejmenším v základní skupině, Krejčíkovou specializoval. „Variant je ale spousta,“ přemítal. Případné rozhodující čtyřhry by chtěl mít v nejsilnějším možném složení, což by nasazení Krejčíkové do dvouhry mohlo zkomplikovat. „Kvůli žebříčku by musela hrát druhou dvouhru, jiná možnost není,“ připomněl, že nebude moci nasadit 21. hráčku světa do prvního utkání v rámci zápasů proti Polsku a Spojeným státům.

Přinejmenším proti Polsku s nasazením Krejčíkové do dvouhry nepočítá, jak to bude proti Spojeným státům, se bude teprve rozhodovat.

„Musíme vykročit vítězně s Polskem a pak se uvidí,“ řekl bojovně.

Už po zveřejnění předběžné nominace se spoustu tenisových příznivců podivovalo nad tím, proč byla do sestavy zařazena nerozehraná Markéta Vondroušová. „Trénuje už hrozně dlouho, hraje dvakrát denně. Ale vzhledem k tomu, že potřebovala chráněný žebříček do turnajů na začátku příštího roku, hraje až teď,“ vysvětlil Pála s tím, že za normálních okolností by už Vondroušová měla odehráno více turnajů.

Billie Jean King Cup v Glasgow odstartuje v úterý 8. listopadu. Český tým bude hrát první zápas ve čtvrtek odpoledne proti Polsku a druhé utkání v pátek odpoledne proti Spojeným státům. Pokud se českým tenistkám povede projít do semifinále, odehrají ho v sobotu. V neděli 13. listopadu je pak na programu finále.

Karolína Plíšková Kateřina Siniaková Barbora Krejčíková Karolína Muchová Markéta Vondroušová

přečtěte si také

Diskuze


Pro přidávání komentářů do diskuze se musíte přihlásit. Pokud nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

Denní menu, 4.12.2022: Menšík a Gengel slaví titul, Hindová ve svém prvním finále neuspěla

Trojice českých tenistů dnes bojuje na turnajích ITF o titul. Jako první měl svůj finálový zápas za sebou Jakub Menšík, který byl úspěšný, v egyptském Šarm aš-Šajchu oslavil již…

Třetí titul v řadě! Menšík v egyptském finále dominoval, soupeři nadělil kanára

Teprve sedmnáctiletý český tenista Jakub Menšík se raduje ze zisku titulu na třetím turnaji ITF v řadě! Nejprve ovládl podnik v řeckém Heraklionu, pak se radoval z titulu v…

Santo Domingo má českou šampionku! Petruželová slaví premiérovou profesionální trofej

Dvacetiletá česká tenistka Lucie Petruželová se dočkala v sobotu pozdě večer největšího úspěchu své profesionální kariéry. Na turnaji ITF v Dominikánské republice vybojovala spolu…

Denní menu, 3.12.2022: Menšík vyhrál čtrnáctý zápas v řadě, ve finále jsou i Gengel a Hindová

Na patnáctitisícovém ITF turnaji v egyptském Šarm aš-Šajchu se dnes odehrála dvě semifinálová utkání s českou účastí. Sedmnáctiletý Vojtěch Petr do svého prvního finále v kariéře…

Nesmrtelné zápisy. Čtyři rekordy, které (nejspíš) nebudou nikdy překonány

Rekordy jsou nedílnou součástí tenisu. Vedle těch, které nejspíš budou v budoucnu překonávány (počet grandslamových titulů, počet týdnů na čele žebříčku, atd.), jsou tu takové, o…

Nabitý leden! Známe termíny prvních turnajů sezóny. Kde a kdy budou hrát Djokovič nebo Kvitová?

Sezóna 2022 skončila finálovými zápasy Davis Cupu teprve minulý týden, už teď se ale můžeme začít těšit na příští tenisový tok. Jeho začátek bude již tradičně velmi nabitý, leden…

Další články