Denní menu, 17.10.2022: Kvitová v Guadalajaře postupuje do 2. kola, L. Fruhvirtová nestačila na Stephensovou

V mexické Guadalajaře je tento týden na programu poslední letošní turnaj kategorie WTA 1000. V rámci úvodního hracího dne vyzvala Petra Kvitová Američanku Bernardu Peraovou, kterou před dvěma týdny dokázala na domácí půdě v Ostravě přehrát ve třech setech a poradila si s ní také v Guadalajaře ve dvou sadách. Na soupeřku ze Spojených států narazila rovněž úspěšná kvalifikantka Linda Fruhvirtová, síly změřila s vítězkou US Open z roku 2017 Sloane Stephensovou, proti které ale uhrála pouhé dva gemy. Lukáš Rosol se vůbec poprvé v této sezoně představil v hlavní soutěži podniku ATP. Ve Stockholmu prošel kvalifikací a vysloužil si duel se 45. hráčem světa Aslanem Karacevem z Ruska, kterému ale podlehl ve dvou setech. Jonáš Forejtek na německém halovém challengeru v Hamburku zvládl první kolo proti Carusovi.

Kvitová si poradila s Peraovou i v odvetě
Petra Kvitová (21.) vyzrála v prvním kole velkého turnaje v mexické Guadalajaře na americkou hráčku Bernardu Peraovou (42.) po setech 6:3, 7:5. Kvitová hned v úvodu duelu ztratila podání, dokázala se ale do zápasu vrátit a soupeřku brejkla dvakrát ještě v průběhu první sady, načež celý set vyhrála. Peraovou nakonec dokázala zlomit i ve druhé sadě, která byla o něco vyrovnanější, dvěma brejky. O osudu celého zápasu nakonec rozhodlo její druhé sebrané podání americké hráčce z 11. gemu celého setu. Česká hráčka se střetla se stejnou soupeřkou i nedávno na domácím turnaji na AGEL Open v Ostravě, kde ji zdolala ve třech setech. Ve 2. kole Kvitovou čeká Kanaďanka Bianca Andreescuová (59.).

L. Fruhvirtová po hladké kvalifikaci končí v 1. kole
Mladá česká naděje Linda Fruhvirtová (77.) po skvěle odehrané kvalifikaci turnaje v Guadalajaře narazila v 1. kole hlavní soutěže. Nad její síly byly Američanka Sloane Stephensová (50.), proti které uhrála jen dva gemy a po setech 0:6, 2:6 se s turnajem loučí. Fruhvirtová ztratila své podání hned pětkrát, sama stejnou mincí nedokázala odpovědět ani jednou.

Rosol přes první kolo ve Stockholmu neprošel
Lukáš Rosol (226.) si zahrál svůj první letošní zápas hlavní soutěže ATP, na 45. hráče světa Aslana Karaceva ale ve dvou setech nestačil. Česká stálice držela s favoritem krok zejména v prvním setu, ten ale nakonec rozhodlo ztracené podání za stavu 2:3. Ve druhém setu Rosol přišel o podání hned třikrát a nakonec podlehl soupeři celkovým skóre 3:6, 2:6.

Forejtek začal v Hamburku výhrou
Jonáš Forejtek (236.) předvedl v úvodním kole challengeru v Hamburku skvělý výkon. V utkání se Salvatorem Carusem (290.) byl jednoznačně lepší, vytvářel si převahu a potvrdil to i třemi brejky. Český tenista neztratil ani jednou servis, porazil italského soupeře 6:3, 6:2 a vybojoval postup do osmifinále, ve kterém se střetne s Dujem Ajdukovičem (352.) z Chorvatska.

Paulson se kvalifikoval v Hamburku
Andrew Paulson (374.) úspěšně prošel dvoukolovou kvalifikací na challengeru v německém Hamburku. V pondělním finálovém kole porazil Švýcara Jeroma Kyma (428.) 3:6, 6:3, 6:4.

Poljak prošel kvalifikací v Litvě
Kvalifikaci challengeru v litevském Vilniusu úspěšně zvládl David Poljak (446.). Český tenista se v pondělním utkání vypořádal s kvalifikační trojkou Terencem Atmanem (370.) z Francie, jehož porazil 6:3, 3:6, 6:2.

Vrbenský nepotvrdil roli favorita, v Hamburku se nekvalifikoval
Michael Vrbenský (365.) si hlavní soutěž challengeru v Hamburku nezahraje. V pondělním finálovém kole podlehl francouzskému tenistovi Matteovi Martineauovi (489.) 7:6(6), 3:6, 4:6.

Guadalajara Open Akron (ženy, MEX, 2 527 250 USD, tvrdý povrch)
Bernarda Peraová (USA, 42.) – PETRA KVITOVÁ (21.) 3:6, 5:7
Sloane Stephensová (USA, 50.) – LINDA FRUHVIRTOVÁ (77.) 6:0, 6:2

Stockholm Open (muži, SWE, 648 130 EUR, tvrdý povrch – hala)
LUKÁŠ ROSOL (226.) – Aslan Karacev (45.) 3:6, 2:6