Denní menu, 15.10.2022: L. Fruhvirtová postupuje kvalifikací v Guadalajaře, ztratila jen dvě hry

Linda Fruhvirtová dnes ve večerních hodinách úspěšně zahájila svou snahu zahrát si hlavní soutěž na turnaji kategorie WTA 1000 v mexické Guadalajaře. V prvním kole kvalifikace potvrdila roli favoritky proti Ukrajince Nadiji Kičenokové. Vít Kopřiva nezvládl svůj kvalifikační boj na turnaji ATP 250 ve švédském Stockholmu s Rumunem Nicholasem Davidem Ionelem, Lukáš Rosol naopak na témže podniku porazil Kolumbijce Christiana Rodrigueze. Lucie Havlíčková prohrála v semifinále na šedesátitisícovém ITF turnaji v Trnavě.

Sisková čtrnáctou trofej ze čtyřhry nepřidala
Anně Siskové na "pětadvacítce" v kanadském Frederictonu chyběl jediný zápas od čtrnácté trofeje ze čtyřhry. Mladá Češka a její deblová parťačka Viktória Morvayová ve finále padly s deblem Hartonoová, Tjandramuliaová 5:7, 1:6. Siskové s Morvayovou v prvním setu nepomohlo ani smazání ztráty ze stavu 1:5.

Fruhvirtová vstoupila do kvalifikace výhrou
Kvalifikaci turnaje WTA 1000 v mexické Guadalajaře rozehrála Linda Fruhvirtová (76.) na jedničku! V úvodním klání deklasovala Ukrajinku Nadiju Kičenokovou (708.) za pouhých 63 minut dvakrát 6:1. Utkání bylo ale mnohem vyrovnanější, než výsledek naznačuje.

Fruhvirtová totiž čelila hned 11 brejkbolům a při jejím podání se hned pětkrát hrálo přes shody. Všechny hrozby ale dokázala odvrátit, sama se na returnu prosadila hned pětkrát a po zásluze postoupila do finále kvalifikace. V neděli se utká s Ruskou Elinou Avanesjanovou (129.).

Rosol prošel ve Stockholmu do finále kvalifikace
Lukáš Rosol (233.) uspěl v úvodním kole kvalifikace turnaje ATP ve švédském Stockholmu a v neděli si zahraje o postup do hlavní soutěže. Český tenista měl původně nastoupit k utkání s veteránem Fernandem Verdascem, nakonec jej však čekal náhradník Cristian Rodriguez (538.) z Kolumbie, kterého porazil 6:4, 6:3.

Kopřiva končí hned v prvním kole kvalifikace
Vít Kopřiva (146.) na turnaji ATP ve Stockholmu končí hned v prvním kvalifikačním kole. V sobotním utkání nestačil na Nicholase Davida Ionela (263.) z Rumunska, se kterým po 132 minutách prohrál 6:7(4), 5:7.

Havlíčková v Trnavě končí v semifinále
Lucie Havlíčková (520.) svou cestu turnajem kategorie ITF 60 v Trnavě zakončila v semifinále, kde nestačila na domácí tenistku Annu Karolínu Schmiedlovovou (107.) po setech dvakrát 3:6.

Česká sedmnáctiletá tenistka v celém utkání nedokázala prolomit servis své soupeřky, jediný brejkbol, který měla v závěrečném gemu celého zápasu, nevyužila. Sama naopak přišla o svůj servis dvakrát v prvním a jednou ve druhém setu.

Knutson do finále neprošla
Gabriela Andrea Knutson (580.) se představila v semifinále turnaje ITF v bulharském Sozopolu, do finále se ale neprobojovala. V sobotním utkání prohrála s nasazenou jedničkou Darjou Astachovovou (227.) 1:6, 6:3, 3:6.

Palicová se do finále nepodívá
Barbora Palicová (244.) na francouzském turnaji ITF v Cherbourgu v sobotním semifinále neuspěla a do souboje o titul se nepodívá. Nad síly české hráčky byla Španělka Irene Burilloová Escorihuelaová (264.), se kterou prohrála ve dvou setech 4:6, 5:7.

Sisková statečně bojovala, ale v semifinále končí
Druhou obrovskou bitvu v řadě zakončenou rozhodujícím tiebreakem absolvovala v kanadském Frederictonu Anna Sisková. Proti domácí Fungové prohrávala v rozhodující sadě 3:5 a pak na returnu 5:6 a odvracela mečbo přesto dotáhla zápas do tiebreaku. V něm vedla 5:3, pak ale čelila dalšímu mečbolu. Přesto dokázala otočit na 7:6 a mohla na returnu zápas ukončit. Viditelně unavená Češka, ale v klíčovou chvíli předvedla nevynucenou chybu z bekhendu křížem a zápas ztratila.

Guadalajara Open Akron (ženy, MEX, 2 527 250 USD, tvrdý povrch)
LINDA FRUHVIRTOVÁ (76.) – Nadija Kičenoková (UKR, 708.) 6:1, 6:1

Stockholm Open (muži, SWE, 648 130 EUR, tvrdý povrch – hala)
Nicholas David Ionel (ROU, 263.) – VÍT KOPŘIVA (146.) 7:6(4), 7:5
Cristian Rodriguez (COL, 538.) – LUKÁŠ ROSOL (233.) 4:6, 3:6

2nd W60 EMPIRE Women's Indoor 2022, Trnava (ženy, SVK, 60 000 USD, tvrdý povrch – hala)
LUCIE HAVLÍČKOVÁ (520.) – Anna Karolína Schmiedlová (SVK, 107.) 3:6, 3:6

Open Féminin 50, Cherbourg-en-Cotentin (ženy, FRA, 25 000 USD, tvrdý povrch – hala)
Irene Burilloová Escorihuelaová (ESP, 264.) – BARBORA PALICOVÁ (244.) 6:4, 7:5

Santa Marina Cup II, Sozopol (ženy, BUL, 25 000 USD, tvrdý povrch)
Darja Astachovová (227.) – GABRIELA ANDREA KNUTSON (580.) 6:1, 3:6, 6:3

Graystone ITF Challenger Driven by Volvo, Fredericton (ženy, CAN, 25 000 USD, tvrdý povrch)
Stacey Fungová (CAN, 465.) – ANNA SISKOVÁ (290.) 3:6, 6:4, 7:6(7)

Hartonoová (NED), Tjandramuliaová (AUS) – Morvayová (SVK), SISKOVÁ 7:5, 6:1

M15 Heraklion (muži, GRE, 15 000 USD, tvrdý povrch)
Dietrich (SUI), Sanz Pérez (ESP) – PALÁN, Tamm (EST) odloženo

W15 Nana Heraklion (ženy, GRE, 15 000 USD, antuka)
IVANA ŠEBESTOVÁ (774.) – Oleksandra Olijnykovová (UKR, 810.) 5:7, 6:4, 4:3 přerušeno