Denní menu, 3.10.2022: Siniaková triumfovala pošesté v řadě, Kvitová a Martincová uspěly v Ostravě

Petra Kvitová vstoupila vítězně do halového podniku AGEL Open v Ostravě, když na úvod udolala Američanku Peraovou ve třech setech. Tereza Martincová posléze vyzrála na Švýcarku Teichmannovou ve dvou tiebreacích. Na zbrusu nové dvěstěpadesátce v tuniském Monastiru začala vítězně Kateřina Siniaková. Nasazené sedmičce a vítězce nedávného podniku v Portoroži skrečovala za stavu 6:4 a 4:0 Francouzka Paquetová. Tomáš Macháč a Jonáš Forejtek absolvovali zápasy prvního kola na halovém challengeru ve francouzském městě Mouilleron Le Captif, postoupit se podařilo pouze Macháčovi. David Poljak zvládl na stejném místě finále kvalifikace. Další Češi zápolí na menších podnicích ITF.

Forejtek ve Francii nestačil na Cazauxe
Jonáš Forejtek (230.) končí na challengeru ve francouzském městě Mouilleron-Le-Captif už v prvním kole, když podlehl dvacetiletému domácímu tenistovi Arthuru Cazauxovi (286.) 6:7(1), 4:6. O rok starší Forejtek dokázal první set dotáhnout do tiebreaku, přestože prohrával už 1:4, zkrácená hra se mu ovšem vůbec nepovedla a uhrál v ní jediný bod. O osudu druhého setu pak rozhodlo Forejtkovo ztracené podání v sedmé hře. Český tenista prodloužil svou šňůru porážek na šest utkání.

Siniaková vyhrála pošesté v řadě
Kateřina Siniaková (53.) vstoupila po dva týdny starém triumfu v Portoroži vítězně rovněž do nového podniku WTA 250 v tuniském Monastiru. V duelu úvodního kola vedla nasazená sedmička 6:4, 4:0 a 30:0, když se její francouzská protivnice Chloé Paquetová (112.) rozhodla utkání kvůli blíže nespecifikovaným zdravotním problémům skrečovat.

Královéhradecká rodačka v prvním dějství dvakrát promarnila výhodu brejku. Ten třetí už za stavu 5:4 potvrdila. Ve druhém setu byla Siniaková jasně lepší a aktivnější hráčkou, deblová světová jednička častěji volila rovněž přechody k síti. Na celkově sedmé vítězství v řadě bude v osmifinále cílit proti Američance Claire Liuové (73.).

Macháč na úvod potvrdil roli favorita
Tomáš Macháč (110.) vstoupil do halového challengeru ve francouzském městě Mouilleron-Le-Captif třísetovou výhrou 7:5, 2:6 a 6:3 nad Alexejem Vatutinem (268.). Ruskému protivníkovi uštědřil český favorit už šestou porážku v řadě.

V úvodním setu dokázal Macháč otočit nepříznivé skóre 2:4. V tom druhém pak uhrál jen dva gemy, v rozhodujícím dějství se však znovu zvládl zkoncentrovat. Po vlastním podání v něm ztratil jedinou výměnu z celkových sedmnácti a díky dvěma brejkům a zisku čtyř závěrečných gemů v řadě si dokráčel pro očekávané vítězství.

V osmifinále může turnajová osmička narazit na krajana Jonáše Forejtka, případně domácího Arthura Cazauxe.

Poljak se kvalifikoval ve Francii
David Poljak (432.) si zahraje hlavní soutěž na halovém challengeru ve francouzském Mouilleron Le Captif. Šestadvacetiletý Čech si poradil ve finálovém kole kvalifikace s domácím náhradníkem Enzem Wallartem (618.) po bezmála dvou hodinách hry poměrem 4:6, 6:3 a 6:0. Jeho soupeřem v prvním kole hlavní soutěže bude Holanďan Jelle Sels (173.).

AGEL Open, Ostrava (ženy, CZE, 757 900 USD, hala – tvrdý povrch)
PETRA KVITOVÁ (20.) – Bernarda Peraová (USA, 43.) 6:3, 2:6, 6:4
Jil Teichmannová (SUI, 36.) – TEREZA MARTINCOVÁ (78.) 6:7(1), 6:7(5)

Dzalamidzeová (GEO), Panovová (-) – BARTŮŇKOVÁ, PALICOVÁ 6:7(4), 4:6

Více se turnaji věnujeme v samostatném článku.