ITF M15 Prostějov: Čtyři Češi prošli do čtvrtfinále singlu, favorité Menšík a Paulson nezaváhali

Na prostějovském ITF turnaji s dotací 15 tisíc dolarů se dnes dohrávaly zápasy prvního kola dvouhry, které včera přerušil déšť. Z Čechů zvládl dohrávku jen Jiroušek. Na programu byla posléze též osmifinálová utkání singlového turnaje. Postup mezi nejlepší osmičku vybojovali Jakub Menšík, Andrew Paulson, Daniel Siniakov a Hynek Bartoň.

Siniakov a Paulson vyhráli české duely
V rámci osmifinále se prosadili také Andrew Paulson (397.) a Daniel Siniakov (1312.). První jmenovaný porazil v českém duelu Tomáše Jirouška (1602.) 6:3, 7:5 a potvrdil roli výrazného favorita. O něco vyrovnanější měl být duel mezi Siniakovem a Antonínem Bolardtem (1137.), nakonec však bratr Kateřiny Siniakové na kurtu dominoval a zvítězil hladce 6:2, 6:1.

Bartoň se zařadil mezi čtvrtfinalisty
Hynek Bartoň (1479.) na svůj první titul mezi dospělými z Pardubic navazuje také v Prostějově, kde už zvládl dva zápasy a zahraje si čtvrtfinále. V osmifinálovém souboji porazil 18letý tenista Emiliena Voisina (666.) z Francie hladce 6:3, 6:1 za hodinu a 5 minut. V zápase se Bartoň mohl spolehnout na svůj servis, čelil jen jedinému brejkbolu, který odvrátil.

Menšík s v Prostějově zahraje čtvrtfinále
Jakub Menšík (589.) na turnaji ITF 15 v Prostějově zvládl osmifinále, ve kterém porazil Dana Alexandrua Tomesca (1007.) po setech 7:6(2), 6:4. V prvním setu ztrácel Menšík o jeden brejk a prohrával 1:4, od té doby už ale v celém zápase své podání ani jednou neztratil. Sám naopak servis svého rumunského soupeře prorazil hned čtyřikrát. Ve čtvrtfinále čeká sedmnáctiletého tenistu utkání s jedním z krajanů, narazí v něm na Tomáše Jirouška nebo na Andrewa Paulsona.

Dohrávku prvního kola zvládl z Čechů jen Jiroušek
Na úvod dnešního programu se Prostějově dohrávala rozehraná utkání prvního kola ze včerejška. Z českých tenistů byl v dohrávkách úspěšný pouze Tomáš Jiroušek (1602.), který přehrál krajana Jana Kumstáta (-) dvakrát 6:4. Matyáš Černý (-) prohrál s Johnem Sperlem 1:6, 2:6 a Daniel Orlita podlehl Maximu Chazalovi (644.) 3:6, 2:6.

ITF M15 Prostějov (muži, CZE, 15 000 USD, antuka)
JAKUB MENŠÍK (589.) – Dan Alexandru Tomescu (ROU, 1007.) 7:6(2), 6:4
Michael Agwi (IRL, 1354.) – Matyas Fuele (HUN, 599.) 4:6, 7:5, 7:6(8)
Jan Kupčič (SLO, -) – Aleksandre Metreveli (GEO, 574.) 6:3, 7:5
Emilien Voisin (FRA, 666.) – HYNEK BARTOŇ (1479.) 3:6, 1:6
John Sperle (GER, 1949.) – Tim Handel (GER, 635.) 1:6, 4:6
ANTONÍN BOLARDT (1137.) – DANIEL SINIAKOV (1312.) 2:6, 1:6
TOMÁŠ JIROUŠEK (1602.) – ANDREW PAULSON (397.) 3:6, 5:7
Maxime Chazal (FRA, 644.) – ADAM JURAJDA (1164.) 6:2, 6:1