Denní menu, 25.9.2022: Nosková se kvalifikovala v Tallinu! Jebavý s Pavláskem ve finále neuspěli

Roman Jebavý s Adamem Pavláskem se na challengeru v italském Janově probojovali už do čtvrtého společného finále, ani tentokrát však titul nevybojovali, když prohráli s německo-italskou dvojicí Dustin Brown, Andrea Vavassori. Linda Nosková vybojovala v estonském Tallinu postup do hlavní soutěže turnaje WTA, ve finále kvalifikace porazila Britku Heather Watsonovou. Kvalifikace podniku ATP v izraelském Tel Avivu naopak nevyšla Marku Gengelovi.

Nosková se kvalifikovala v Tallinu
Česká tenistka Linda Nosková (105.) potvrdila v kvalifikačních bojích na turnaji WTA v estonském Tallinu roli favoritky a postoupila do hlavní soutěže. V nedělním finálovém kole si poradila s Britkou Heather Watsonovou (145.) 6:1, 7:6(0).

Sedmnáctiletá Nosková si v Estonsku zahraje svou celkově čtvrtou hlavní soutěž na okruhu WTA. V červenci se blýskla postupem do semifinále Livesport Prague Open, na což se pokusí v Tallinu navázat.

Gengel v Tel Avivu na favorita nevyzrál
Marek Gengel (381.) v neděli nastoupil do úvodního kola kvalifikace turnaje ATP v izraelském Tel Avivu, los se s ním však příliš nepáral. Nastoupit musel proti čtvrtému nasazenému Alexandrovi Ševčenkovi (153.) z Ruska, se kterým nakonec prohrál dvakrát 4:6.

Jebavý s Pavláskem v Janově titul nezískali
Roman Jebavý s Adamem Pavláskem nedokázali na challengeru v Janově dotáhnout své působení na turnaji až k zisku trofeje. V nedělním finále podlehli třetím nasazeným Dustinovi Brownovi a Andreovi Vavassorimu za pouhých 53 minut dvakrát 2:6. Jebavý s Pavláskem se v této sezoně prokousali už do svého čtvrtého společného finále na okruhu ATP Challenger Tour, ani v jednom souboji o titul však neuspěli.

Tel Aviv Watergen Open (muži, ISR, 949 475 USD, tvrdý povrch)
Alexander Ševčenko (153.) – MAREK GENGEL (381.) 6:4, 6:4

Tallinn Open (ženy, EST, 251 750 USD, tvrdý povrch – hala)
LINDA NOSKOVÁ (105.) – Heather Watsonová (GBR, 145.) 6:1, 7:6(0)