Denní menu, 24.9.2022: Nosková zvládla vstup do kvalifikace v Tallinu, Svrčina končí

Česká tenistka Linda Nosková úspěšně vstoupila do kvalifikace v estonském Tallinu, kde prošla do nedělního finálového kola. V korejském Soulu se naopak v kvalifikaci ATP turnaje neprosadil Dalibor Svrčina. Vít Kopřiva s Jaroslavem Pospíšilem vyhráli challenger v portugalské Braze. Roman Jebavý s Adamem Pavláskem si kvůli dešti musí na své finále v Janově počkat do neděle. Na akci WTA 125k v Budapešti Jesika Malečková s Renatou Voráčovou na trofej nedosáhly. V Pardubicích se na turnaji ITF z trofeje radují divoké karty Matyáš Černý a Dominik Reček.

Nosková v tallinské kvalifikaci postupuje
Linda Nosková (105.) úspěšně vstoupila do kvalifikačních bojů na turnaji WTA v estonském Tallinu. V úvodním kole si čtvrtá nasazená poradila s Nizozemkou Lesley Pattinamaovou Kerkhoveovou (183.), kterou porazila 6:3, 6:4.

Česká tenistka v průběhu celého utkání nečelila ani jednomu brejkbolu. Na returnu si naopak vypracovala celkem 11 příležitostí k brejku a dvakrát se prosadila. V neděli se o místenku v hlavní soutěži utká s vítězkou zápasu mezi Heather Watsonovou (145.) a Liisou Varulovou (-).

Svrčina v Soulu končí v kvalifikaci
Dalibor Svrčina (212.) se na turnaj ATP v Soulu nekvalifikuje, v prvním kole kvalifikace podlehl Korejci Junseongu Čungovi (415.) po setech 3:6, 6:4, 1:6. Pro českého devatenáctiletého tenistu šlo o premiéru v kvalifikaci na turnaji kategorie ATP. Po prohrané první sadě si dokázal Svrčina vynutit rozhodující třetí set, v něm ale rychle nabral ztrátu 1:3. Následně si v dlouhém šestém gemu opět prohrál svůj servis a poté i přes čtyři své brejkboly prohrál i následující gem a celý zápas.

Kopřiva s Pospíšilem porazili nasazené jedničky, vyhráli challenger v Braze
Česká deblová dvojice Vít Kopřiva s Jaroslavem Pospíšilem slaví svůj první společný titul na okruhu ATP Challenger Tour. Na turnaji v portugalské Braze si Češi ve finále poradili s turnajovými jedničkami Jeevanem Nedunchezhiyanem a Christopherem Rungkatem, které porazili 3:6, 6:3, 10:4. Celkově se jedná o desátý společný triumf Kopřivy s Pospíšilem.

Více se utkání věnujeme zde.

Malečková s Voráčovou titul nevybojovaly
Jesika Malečková a Renata Voráčová na turnajový primát z turnaje WTA 125k v maďarské Budapešti nedosáhly. V sobotním finále podlehly nasazeným jedničkám Anně Bondarové a Kimberley Zimmermannové 3:6, 6:2, 5:10.

Eugene Korea Open Tennis Championships, Soul (muži, KOR, 1 117 930 USD, tvrdý povrch)
Junseong Čung (KOR, 415.) – DALIBOR SVRČINA (212.) 6:3, 4:6, 6:1

Tallinn Open (ženy, EST, 251 750 USD, tvrdý povrch – hala)
LINDA NOSKOVÁ (105.) – Lesley Pattinamaová Kerkhoveová (NED, 183.) 6:4, 6:3

Budapest Open 125 (ženy, HUN, 115 000 USD, antuka)
Bondarová (HUN), Zimmermannová (BEL) – MALEČKOVÁ, VORÁČOVÁ 6:3, 2:6, 10:5