Denní menu, 21.9.2022: L. Fruhvirtová na titul nenavázala. Malečková a Voráčová postupují v Budapešti

Linda Fruhvirtová se po zisku titulu v indickém Čennaí přesunula na další turnaj kategorie WTA 250 do jihokorejského Soulu. Česká naděje dohrála na tamním Hana Bank Korea Open v prvním kole, kde nestačila na zkušenou Belgičanku Yaninu Wickmayerovou ve dvou setech. Jesika Malečková a Renata Voráčová v deblu na stopětadvacítce v Budapešti postoupily do čtvrtfinále. Dva české páry (Jebavý/Pavlásek, Kopřiva/Pospíšil) postupují ve čtyřhrách na challengerech. V Pardubicích pokračoval mužský antukový turnaj s dotací 25 tisíc dolarů (čili pětadvacítka).

Češi v akci

L. Fruhvirtová v Soulu dohrála
Linda Fruhvirtová (74.) na výkony z indického Čennaí, kde v neděli získala premiérový titul z okruhu WTA, v jihokorejském Soulu nenavázala. Sedmnáctiletá Češka prohrála hned v úvodním kole za hodinu a půl 1:6 a 4:6 s bývalou světovou dvanáctkou Yaninou Wickmayerovou (460.).

Dvaatřicetiletá Belgičanka, jež v současnosti využívá pro start na turnajích chráněného žebříčku, se během celého utkání prezentovala aktivní a agresivní hrou. Fruhvirtové vzala hned pětkrát servis, a může se tak těšit na souboj s loňskou vítězkou US Open Britkou Emmou Raducanuovou (77.).

Malečková s Voráčovou v Budapešti postupují
Jesika Malečková s Renatou Voráčovou zvládly vstup do hlavní soutěže čtyřhry na turnaji WTA 125 v maďarské Budapešti. Na tamní antuce v úvodním kole porazily francouzsko-německou dvojici Lechemiaovou s Lohoffovou ve třech setech 3:6, 6:2, 10:6.

Kopřiva s Pospíšilem prošli v Braze do čtvrtfinále
Vít Kopřiva s Jaroslavem Pospíšilem úspěšně vstoupili do čtyřhry na challengeru v portugalské Braze. V úvodním kole nastoupili proti náhradníkům Gomesovi s Lopezem Morillem a portugalsko-španělský pár porazili 6:2, 6:4.

Jebavý s Pavláskem začali vítězně
Roman Jebavý a Adam Pavlásek zahájili úspěšně svou pouť velkým antukovým challengerem v Janově. Čeští debloví specialisté porazili v prvním kole Mattea Martineaua a Alexeje Vatutina 2:6, 6:2 a 10:6, a vylepšili tak svou letošní společnou zápasovou bilanci na 10:6.

Hana Bank Korea Open, Soul (ženy, KOR, 251 750 USD, tvrdý povrch)
LINDA FRUHVIRTOVÁ (74.) – Yanina Wickmayerová (BEL, 460.) 1:6, 4:6

Budapest Open 125 (ženy, HUN, 115 000 USD, antuka)
MALEČKOVÁ, VORÁČOVÁ – Lechemiaová (FRA), Lohoffová (GER) 3:6, 6:2, 10:6