Denní menu, 13.9.2022: Martincová se v Portoroži otřepala z kanára a postoupila do osmifinále

Tereza Martincová přečkala také při svém druhém startu na turnaji ve slovinské Portoroži nástrahy prvního kola. Loňská osmifinalistka udolala na úvod letošního ročníku Britku Harriet Dartovou 0:6, 6:4 a 6:1. Lukáš Rosol porazil v první rundě challengeru v Istanbulu nasazenou jedničku Jamese Duckwortha z Austrálie ve dvou setech. Na stejném podniku naopak dohráli Marek Gengel a Dominik Palán. Kvalifikant Martin Krumich skončil na challengeru ve Štětíně v úvodním kole hlavní soutěže. V Jablonci nad Nisou pokračoval ženský antukový turnaj ITF s dotací 25 tisíc dolarů.

Martincová otočila souboj s Dartovou
Po mizerném vstupu do utkání se Tereza Martincová (66.) herně zvedla a v prvním kole podniku WTA ve slovinské Portoroži nakonec přehrála britskou šťastnou poraženou z kvalifikace Harriet Dartovou (85.) 0:6, 6:4 a 6:1.

Sedmadvacetiletá Češka prohrávala ve druhé sadě nejprve 1:3 a poté ještě 3:4 s mankem brejku, přesto si dokázala vynutit rozhodující dějství, ve kterém už dominovala. Může se tak těšit na osmifinále, kde vyzve wimbledonskou šampionku Jelenu Rybakinovou (25.) z Kazachstánu.

Krumich na úspěšnou kvalifikaci nenavázal
Cesta kvalifikanta Martina Krumicha (426.) prestižním antukovým challengerem v polském Štětíně skončila v prvním kole hlavní soutěže, kde nestačil na italského kvalifikanta Mattiu Bellucciho (290.) po hodině a půl hry 3:6 a 2:6.

Devatenáctiletý Krumich sice vedl v prvním setu 2:1 s brejkem, od té doby ale sbíral úspěchy na returnu pouze jeho soupeř.

Rosol skolil nasazenou jedničku
Parádní vstup do challengeru v Istanbulu zaznamenal Lukáš Rosol (305.). Český tenista vyzrál v prvním kole na nejvýše nasazeného Jamese Duckwortha (70.) z Austrálie, když ho porazil po hodině a 22 minutách 6:2 a 7:6(1).

Sedmatřicetiletý Rosol sice ve druhé sadě neudržel vedení 4:2 a 40:15, v následném tiebreaku ale dominoval. Jeho soupeřem v osmifinále bude zkušený Nizozemec Robin Haase (288.).

V Istanbulu dohrál také Palán
Na challengeru v tureckém Istanbulu se v úterý nedařilo ani druhému českému kvalifikantovi Dominiku Palánovi (477.). Jednadvacetiletý Čech při své třetí účasti v hlavní soutěži této kategorie nenašel recept na favorizovaného Lorenza Giustina (253.), se kterým prohrál dvakrát 2:6.

Palán v prvním setu prohrával 1:5, po brejku ale potřetí v zápase přišel o podání. Ve druhé sadě se na returnu už nedostal k jedinému brejkbolu, servis naopak znovu dvakrát ztratil.

Gengel přišel o vedení 5:0, na kvalifikaci nenavázal
Marek Gengel (388.) na challengeru v tureckém Istanbulu vypadl v prvním kole dvouhry. Šestadvacetiletého Čecha po sadách 5:7, 4:6 vyřadil Ukrajinec Illja Marčenko (318.).

Gengel po úspěšné dvoukolové kvalifikaci v prvním setu vedl 5:0, přičemž předváděl výborný tenis. Od té doby však jeho hra ubrala na přesnosti, výsledkem bylo sedm prohraných gemů v řadě. Český tenista ve druhém setu už neměl jedinou příležitost brejkbolu, za stavu 4:4 naopak neodvrátil druhou šanci soupeře.