Zubr Cup: Bartůňková s Palicovou zvládly třísetové maratony a postoupily do osmifinále

Antukový podnik Zubr Cup by OKsystem pokračoval v Přerově zbylými zápasy úvodního kola. Ve dvouhře se představilo celkem sedm domácích tenistek. Postup do osmifinále si zajistily po třísetových bitvách Nikola Bartůňková, jež porazila krajanku Štruplovou, a Barbora Palicová. Ta prohrála s Japonkou Sajgóovou první sadu a v dalších dvou byla shodně o brejk pozadu, nakonec ale vydřela obrat. S turnajem se naopak rozloučily Anna Sisková, Linda Klimovičová, Miriam Kolodziejová a Linda Ševčíková.

Derby kvalifikantek pro Bartůňkovou
Šestnáctiletá Nikola Bartůňková (332.) porazila v úvodním kole Zubr Cupu o rok starší krajanku Julii Štruplovou (970.). Duel dvou českých kvalifikantek trval více než dvě a půl hodiny a prvně jmenovaná favoritka ho urvala až ve třech setech po výsledku 6:3, 5:7 a 6:3.

Palicová po obratu postupuje
Povedený obrat předvedla v Přerově na divokou kartu startující Barbora Palicová (338.). Osmnáctiletá Češka sice prohrála s o tři roky starší Japonkou Rinou Sajgóovou (671.) první sadu a v té druhé byla o brejk pozadu, nesložila ovšem zbraně a nakonec zvítězila za 2 hodiny a 34 minut 3:6, 6:3 a 6:4. Manko ztraceného servisu přitom musela Palicová dohánět i v rozhodujícím setu.

Klimovičová vzdorovala favoritce jen ve druhé sadě
Osmnáctiletá Linda Klimovičová (829.) vypadla na přerovském Zubr Cupu v úvodním kole. V tom nestačila čerstvá finalistka patnáctitisícového podniku ITF v polské Bydhošti na favorizovanou Irene Burillovou (291.). Od té inkasovala domácí divoká karta v úvodním setu kanára. Druhý už byl podstatně vyrovnanější. Nabídl na obou stranách po pěti brejcích a vygradoval až zkrácenou hrou, v níž byla šťastnější aktérkou Španělka. Ta vyhrála 6:0 a 7:6(4).

Sisková skončila na Zubr Cupu už v prvním kole
Turnajová šestka Anna Sisková (260.) vypadla na přerovském Zubr Cupu už v úvodním kole, kde byla nad její síly po setech 6:4, 3:6 a 3:6 Burunďanka Sada Nahimanaová (312.). Česká tenistka živila naději na výhru do stavu 3:3 ve třetí sadě, semifinalistka olomouckého ITS Cupu Nahimanaová ale poté získala tři závěrečné gemy zápasu.

Ševčíková favorizovanou Gamizovou nepřekvapila
Držitelka divoké karty Linda Ševčíková (1144.) má za sebou cennou zkušenost. Čtyřiadvacetiletá Češka vzdorovala v prvním kole Zubr Cupu 99 minut venezuelské favoritce Andree Gamizové (385.), které nakonec podlehla 6:7(2) a 1:6. Devětadvacetiletá Gamizová si zahraje v osmifinále proti Brazilce Gabriele Ceové (289.).

Kolodziejová neudržela náskok setu proti Hobgarské
Miriam Kolodziejová (383.) sice ukořistila v prvním kole přerovského Zubr Cupu proti Němce Katharině Hobgarské (240.) úvodní sadu, nakonec ale proti nasazené trojce prohrála za dvě hodiny a 10 minut 6:3, 2:6 a 3:6. Hobgarská získala klíčový brejk ve druhé hře třetího setu a tuto výhodu poté udržela až do konce. Její soupeřkou v osmifinále bude Slovenka Rebecca Šramková (304.).

Zubr Cup by OKsystem, Přerov (ženy, CZE, 60 000 USD, antuka)
LINDA KLIMOVIČOVÁ (829.) – Irene Burillová (ESP, 291.) 0:6, 6:7(4)
JULIE ŠTRUPLOVÁ (970.) – NIKOLA BARTŮŇKOVÁ (332.) 3:6, 7:5, 3:6
Rina Sajgóová (JPN, 671.) – BARBORA PALICOVÁ (338.) 6:3, 3:6, 4:6
Guiomar Maristanyová (ESP, 333.) – Ane Mintegiová (ESP, 558.) 6:0, 6:2
Sada Nahimanaová (BDI, 312.) – ANNA SISKOVÁ (260.) 4:6, 6:3, 6:3
Oana Gavrilaová (ROU, 639.) – Ilona Georgiana Ghioroaieová (ROU, 373.) 7:5, 3:6, 5:7

BARTŮŇKOVÁ, PALICOVÁ – Maristanyová (ESP), Seguelová (CHI) 4:6, 2:6
Gavrilaová (ROU), MARKOVÁ – Cavalleová-Reimersová, Vicensová (obě ESP) 4:6 skreč G+M
Monnetová (FRA), Nahimanaová (BDI) – Mikulskytéová (LTU), Stevanovičová (SRB) 4:6, 3:6
Fitaová (ESP), Moratelliová (ITA) – Gjorčeská (MKD), Hobgarská (GER) 4:6, 6:3, 11:9