IBG Prague Open: Tři Češi postoupili do finále kvalifikace

V Praze se příští týden odehraje další mužský challenger s názvem IBG Prague Open, již dnes ale vypukly kvalifikační boje. Do finále kvalifikace se v neděli probojovali Michael Vrbenský, Andrew Paulson a Martin Krumich.

Tři Češi prošli do finále kvalifikace
Po řadě neúspěchů se na pražském challengeru povedlo odpoledne projít do finálového kola hned třem domácím hráčům. Michael Vrbenský porazil divokou kartu Marka Havlíčka 6:1, 5:7, 6:2 a spolu s ním se z postupu radoval také Andrew Paulson, jenž po setech 6:1, 6:3 smetl Francouze Seana Cuenina.

Záhy české duo doplnil také Martin Krumich, který si za 86 minut poradil s Číňanem Lim a porazil jej 6:3, 6:2.

V prvním kole kvalifikace končí také Nicod a Jeníček
Ani Jakub Nicod nezvládl hned první kvalifikační nástrahu a stále tak čekáme na prvního českého postupujícího do zítřejšího finále kvalifikace. Nicod vstupoval do utkání s Italem Francescem Fortim v pozici jasného papírového outsidera a s osmým nasazeným tenistou pražské kvalifikace prohrál 4:6, 3:6.

Neuspěl ani Jiří Jeníček, jenž svedl třísetovou bitvu s favorizovaným Martinem Cuevasem, jemuž podlehl po setech 5:7, 6:4, 1:6.

Kvalifikačním sítem neprošel ani Pavel Nejedlý
Na pražském challengeru končí v prvním kole kvalifikace Pavel Nejedlý, který prohrál s Felixem Gillem z Velké Británie po setech 5:7, 3:6. První set byl bohatý na brejky, hned sedmkrát se ze zisku gemu radoval tenista na příjmu a o jedno ztracené podání více si bohužel připsal český tenista. Druhá sada už byla poté jednoznačnější záležitostí v podání jeho britského soupeře.

Donald v Praze končí v kvalifikaci
Český tenista Matthew William Donald se v prvním kole kvalifikace pražského challengeru nepostaral o překvapení, když s na žebříčku výrazně výše postaveném Španělem Adrianem Menendezem-Maceirasem prohrál 4:6, 0:6. Zápas český tenista odstartoval skvěle a vypracoval si v prvním setu vedení 4:0, jenže od té doby už na kurtu dominoval jeho soupeř, který vyhrál dvanáct gemů v řadě.

IBG Prague Open by Moneta Money Bank, Praha (muži, CZE, 32 160 EUR, antuka)
MICHAEL VRBENSKÝ (397.) – MARK HAVLÍČEK (1324.) 6:1, 5:7, 6:2
Giovanni Mpetshi Perricard (FRA, 407.) – Vlad Victor Cornea (ROU, 1099.) 7:6(3), 0:4 skreč Perricard
DANIEL SINIAKOV (1262.) – Jakub Paul (SUI, 455.) 4:6, 5:7