14. 8. 2022
Zpravodajství Grandslam

Američané uvolňují restrikce proti covidu. Co to znamená pro Djokoviče?

V posledních dnech se stále častěji objevují zmínky ohledně zvýšené šance, že by si Novak Djokovič přeci jen mohl US Open zahrát. Důvodem má být zmírnění restrikcí proti covidu. Skutečně, Spojené státy zmírní bezpečnostní opatření proti tomuto viru, pro Djokoviče to však prozatím neznamená zhola nic.

Doposud pravidla hovořila o tom, že každý, kdo do země přicestuje, musí být plně očkován. Poslední zmínky o zvolnění restrikcí dalo určitou naději, že se toto pravidlo změní. Realita však je, že prozatím se určitě nic měnit nebude.

Spojené státy sice mírně zvolní restrikce kvůli covidu (jde zejména o karantény a společenské odstupy), ale toto zvolnění se týká amerických občanů. A to je pro bývalou světovou jedničku nejpodstatnější informace.

Informace, které poskytlo Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC), tedy hovoří o občanech Spojených států, k nimž bude přistupováno stejně jako k očkovaným Američanům. Současná verze pravidel naopak nadále požaduje po občanech ostatních zemí, kteří se chtějí do USA dostat, plné očkování.

Pro Djokoviče se tak v tuto chvíli nic nemění. Stále nesmí odcestovat do New Yorku (pokud by neobdržel například zdravotní výjimku). Je ovšem potřeba poznamenat, že naděje, že by došlo i k dalšímu rozvolnění přísných pravidel, existuje. CDC totiž aktuálně přehodnocuje rovněž pravidla pro cizince. Do začátku US Open ale zbývají pouhé dva týdny.

Konkrétně by se muselo změnit pravidlo, jež nařizuje všem cizincům, kteří chtějí přicestovat do Spojených států, aby byli proti covidu-19 plně očkováni. Toto opatření je v tuto chvíli stále platné.

Kvůli tomu se ostatně Djokovič na poslední chvíli odhlásil z Masters v Cincinnati. A přestože zatím vyčkává, jestli se nestane zázrak a nebude nakonec vpuštěn do New Yorku, šance se každým dnem snižují.

Novak Djoković

Diskuze


Pro přidávání komentářů do diskuze se musíte přihlásit. Pokud nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

Hvězda v nové funkci. Tiskovku grandslamové vítězky poznamenal kolaps

Tiskovou konferenci podniku v Adelaide poznamenala nepříjemná událost. Během představení nové turnajové ředitelky Alicie Molikové zkolabovala jedna z podavaček míčů.

Fanynka chytila raketu Djokoviče, teď ji draží v aukci. Na kolik si přijde?

Rok 2016. Novak Djokovič pod Eiffelovou věží prolomil bídnou finálovou bilanci a došel si na čtvrtý pokus konečně pro premiérový titul z Roland Garros – jediný, který mu v…

Denní menu, 30.11.2023: Štruplová je v Itálii už v semifinále! Kučmová v Trnavě končí

Čtvrteční tenisový program obstaraly pouze zápasy na okruhu ITF World Tennis Tour. Aneta Kučmová nenašla recept na favoritku Niginu Abdurajmovovou v osmifinále šedesátky v Trnavě.…

Problém španělských hvězd. Chtějí na olympiádu, ale nemohou

Rafael Nadal a Carlos Alcaraz, dvě hvězdy španělského tenisu. Jedna odcházející a druhá nastupující. Oba spojuje obrovská touha zahrát si příští rok na olympijských hrách v Paříži…

Sportovec roku: Do finále pronikly čtyři české tenistky

Pětašedesátý ročník Sportovce roku má za sebou úvodní kolo hlasování. Do finálového druhého kola se mezi desítku nejlepších dostaly dokonce hned čtyři české tenistky. Novináři do…

Odměna za vydařenou sezonu. Sinner byl nominován na dvě ocenění

Italský tenista Jannik Sinner byl odměněn za nejlepší sezonu své dosavadní kariéry. Od ATP se dočkal nominací na dvě ocenění za rok 2023. Vedle ceny za fair-play byl nominován…

Další články