4. 8. 2022
Zpravodajství Challenger

VIDEO: Čínský tenista odnesl kolabující podavačku míčků z rozpáleného kurtu

Obrovské vedro, které panuje v Lexingtonu na turnaji ATP Challenger Tour, si vybralo daň na těch nejzranitelnějších. Podavačka míčků, která stála na rozpáleném kurtu pod přímým slunečním svitem, byla zachráněna před zkolabováním čínským tenistou Ťün-čchengem Šangem, který ji v náručí odnesl do stínu a postaral se o ni, dokud nebyla schopná dvorec opustit.

Horko, které každoročně provází v těchto měsících tenisové turnaje, si neustále vybírá nejrůznější oběti. Od tenistů, kterým je špatně ze sportování pod pálícím sluncem, až po podavače míčků, kteří musí na rozpálených kurtech stát a většinou nemají šanci uniknout do stínu.

Kolaps jedné z podavaček přerušil letos i challenger v Prostějově, kde ve finále jedna z dívek nekontrolovaně padla k zemi a musela pro ni přijet sanitka. V Lexingtonu se naštěstí podobnému kolapsu povedlo zabránit, a to díky pohotové reakci Ťün-čchenga Šanga.

Sedmnáctiletý tenista, který v červenci vystoupal na první místo juniorského žebříčku, přestože na juniorském okruhu nehraje od loňského září, si během utkání prvního kola lexingtonského challengeru se Stefanem Dostanicem všiml, že se jedné z podavaček udělalo nevolno. Aktuálně 344. hráč světa, jemuž se predikuje zářná budoucnost, k dívce přispěchal a snažil se zjistit, co se děje.

Důvodem zdravotních problémů bylo horko, kvůli kterému dehydrovaná ballgirl sotva stála na nohou. Šang ji pohotově vzal do náruče a odběhl s ní do stínu ke své lavičce, kde ji usadil a postaral se o ni. Zatímco byl přivolán týmový lékař, Šang ji otevřel láhev s vodou a za krk položil ledový obklad, kterým se pokusil následky horka zmírnit.

To se mu také povedlo, protože dívka po chvilce vstala a byla odvedena z rozžhaveného kurtu do zázemí, kde byla turnajovým lékařem vyšetřena.

Šang po krátké pauze porazil Dostanice a následně v osmifinále vyzrál i na Michajla Kukuškina. V pátek si zahraje o postup do premiérového semifinále na challengeru s prvním nasazeným Romanem Safjullinem.

Ťün-čcheng Šang

Diskuze


Pro přidávání komentářů do diskuze se musíte přihlásit. Pokud nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

Hvězda v nové funkci. Tiskovku grandslamové vítězky poznamenal kolaps

Tiskovou konferenci podniku v Adelaide poznamenala nepříjemná událost. Během představení nové turnajové ředitelky Alicie Molikové zkolabovala jedna z podavaček míčů.

Fanynka chytila raketu Djokoviče, teď ji draží v aukci. Na kolik si přijde?

Rok 2016. Novak Djokovič pod Eiffelovou věží prolomil bídnou finálovou bilanci a došel si na čtvrtý pokus konečně pro premiérový titul z Roland Garros – jediný, který mu v…

Denní menu, 30.11.2023: Štruplová je v Itálii už v semifinále! Kučmová v Trnavě končí

Čtvrteční tenisový program obstaraly pouze zápasy na okruhu ITF World Tennis Tour. Aneta Kučmová nenašla recept na favoritku Niginu Abdurajmovovou v osmifinále šedesátky v Trnavě.…

Problém španělských hvězd. Chtějí na olympiádu, ale nemohou

Rafael Nadal a Carlos Alcaraz, dvě hvězdy španělského tenisu. Jedna odcházející a druhá nastupující. Oba spojuje obrovská touha zahrát si příští rok na olympijských hrách v Paříži…

Sportovec roku: Do finále pronikly čtyři české tenistky

Pětašedesátý ročník Sportovce roku má za sebou úvodní kolo hlasování. Do finálového druhého kola se mezi desítku nejlepších dostaly dokonce hned čtyři české tenistky. Novináři do…

Odměna za vydařenou sezonu. Sinner byl nominován na dvě ocenění

Italský tenista Jannik Sinner byl odměněn za nejlepší sezonu své dosavadní kariéry. Od ATP se dočkal nominací na dvě ocenění za rok 2023. Vedle ceny za fair-play byl nominován…

Další články