1. 8. 2022
Zpravodajství

Nenašel přemožitele! Kumstát na olympijském festivalu mládeže vybojoval zlato

Obrovského úspěchu dosáhl na Evropském olympijském festivalu mládeže patnáctiletý Jan Kumstát. Český tenista, který do tenisového turnaje nadějí starého kontinentu vstoupil jako turnajová čtyřka, nenašel v Banské Bystrici přemožitele a vybojoval zlatou medaili!

Kumstát v 15 letech patří k velkým nadějím českého mužského tenisu. Své kvality prokazuje dlouhodobě na okruhu Tennis Europe, kde mu patřilo druhé místo v žebříčku chlapců do 14 let a v současnosti je mezi všemi hráči do 18 let na 32. pozici.

Bývalý desátý hráč žebříčku do 18 let v této sezoně pomalu končí se svým účinkováním na Tennis Europe a stále více se soustředí na okruh ITF, kde už oslavil zisk deblového titulu na turnaji v Oslu. Rozšířil tím svou sbírku trofejí z okruhu Tennis Europe, na kterém oslavil zisk čtyř singlových a čtyř deblových titulů. Loni se stal rovněž mistrem Evropy do 14 let ve čtyřhře a ve dvouhře vybojoval stříbrnou medaili.

Nyní si může do svého životopisu v rozvíjející se kariéře zapsat další velký milník. V Banské Bystrici vyhrál turnaj na Evropském olympijském festivalu mládeže.

Jako turnajová čtyřka patřil do širšího okruhu favoritů, přesto se ale více věřilo jiným hráčům. Kumstát však prokázal, že kariéru má nastartovanou výborně. Napřed udělil dva kanáry Salidinu Ramovi z Kosova, načež porazil 6:1, 6:0 Litevce Juliuse Aleksandrovase.

Ve čtvrtfinále narazil český tenista na Slovince Paola Angeliho, který na turnaji plnil roli šestého nasazeného, a porazil jej 7:6(5), 6:1. Následovala další náročná překážka v podobě Fina Linuse Lagerbohma, jenž už ve druhém kole vyřadil nejvýše nasazeného Gabriela Ghetua, což bylo velké překvapení. Kumstát si ale poradil i s ním a zvítězil 4:6, 6:3, 6:3.

Ve finále se pak český hráč utkal se třetím nasazeným Sergiem Planellou Hernandezem ze Španělska. Kumstát navázal na své výkony z předešlých kol, držel soupeře svou hrou na uzdě a stal se šampionem po výhře 6:4, 6:2.

„Tohle je největší turnaj, co jsem zatím hrál. Jsem moc rád, že jsem to tady na Slovensku vyhrál. Jednou se chci dostat i na tu velkou olympiádu,“ cituje zlatého medailistu web olympijskytym.cz. „A chci vyhrát i Wimbledon,“ řekl odhodlaně ke svým největším cílům, kterých by rád během tenisové kariéry dosáhl.

Kumstát si na Evropském olympijském festivalu mládeže zahrál také smíšenou čtyřhru po boku Marie Slaměníkové. Český pár ovšem skončil ve druhém kole a ve druhém kole skončila Slaměníková rovněž na turnaji dívek.

Diskuze


Pro přidávání komentářů do diskuze se musíte přihlásit. Pokud nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

Roland Garros: Muchová utržila kanára, přesto pokořila argentinskou antukářku! Vondroušová padla se světovou devítkou

Karolína Muchová dokázala během středečního programu Roland Garros porazit argentinskou antukářku Nadiu Podoroskou, a to navzdory kanáru, který ve druhém setu utržila. Naopak…

Třetí kolo a neoblíbená protivnice? Chci se kouknout dál, říká konzistentní Muchová

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z PAŘÍŽE – Karolína Muchová rozhodně není zvyklá na to, že by jí soupeřky nadělovaly kanáry. I když poprvé v kariéře prohrála set na grandslamu poměrem 0:6,…

Denní menu, 31.5.2023: Muchová prošla do třetího kola RG. Svrčina zaútočí na čtvrtfinále v Itálii

Karolína Muchová dokázala během středečního programu Roland Garros porazit argentinskou antukářku Nadiu Podoroskou, a to navzdory kanáru, který ve druhém setu utržila. Naopak…

Jablonec nad Nisou Open: Do osmifinále českého turnaje prošli další čtyři domácí hráči

Po úterní předehrávce v podání Jakuba Nicoda se ve středu v Jablonci nad Nisou naplno rozjelo úvodní kolo hlavní soutěže. O osmifinále bojovalo celkem dvanáct českých tenistů. Do…

Prohra se světovou devítkou? Nebudu se z toho hroutit, ví Vondroušová a chválí tweener

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z PAŘÍŽE – Velká škoda brejkbolů. Markéta Vondroušová se v napínavém střetnutí s Darjou Kasatkinovou ve druhém kole Roland Garros dostala hned ke dvanácti…

Livesport Prague Open 2023: Předprodej vstupenek začíná už 1. června

V týdnu od pondělí 31. července do neděle 6. srpna se v tenisovém areálu TK Sparta Praha ve Stromovce uskuteční na betonovém povrchu 14. ročník tradičního ženského tenisového…

Další články