29. 7. 2022
Zpravodajství WTA

Premiérové semifinále i posun do první stovky. Chci mít ještě vyšší skóre, burcuje Nosková

Letošní ročník Livesport Prague Open se stal prozatím životním turnajem sedmnáctileté Lindy Noskové. Supertalentovaná rodačka z Přerova dosáhla v pátek dvou velkých milníků své krátké profesionální kariéry. Po skreči Nao Hibinové se poprvé prokousala do semifinále turnaje WTA a zároveň si zajistila premiérový posun do elitní světové stovky.

Když Nao Hibinová za stavu 3:6 a 2:4 ve svůj neprospěch kvůli bolestem v zádech čtvrtfinále skrečovala, dopomohla tím jinak velmi dobře hrající Noskové k pokoření dalších milníků v její prozatím krátké kariéře.

Krátké, avšak velmi úspěšné. Vždyť už loni, kdy vyhrála juniorku na Roland Garros, si podmanila hned čtyři turnaje ITF. Ohromně cenným byl zejména triumf na šedesátce v Přerově, na což letos navázala prvenstvím na další šedesátce v Croissy-Beaubourgu a především ziskem titulu na obřím turnaji ITF W100 v německém Versmoldu.

I tento triumf ve spojení s nynějším postupem do semifinále na Livesport Prague Open je důvodem, proč se mladičká Češka poprvé v životě posune mezi elitu. Tedy do první světové stovky.

„Dala jsem si to jako nějaký imaginární cíl na začátku roku. Je hezký toho dosáhnout,“ měla Nosková ze svého úspěchu radost. Postupem do semifinále v Praze si totiž zajistila, že v pondělí bude figurovat na 93. či 94. místě světa.

Zároveň ale moc dobře ví, že ještě není v pozici, kdy by pro ni první stovka mohla být samozřejmostí na nějaké delší období.

„Budou mi padat body za Přerov,“ připomněla, že ke konci srpna přijde ve světovém žebříčku o 95 bodů. „Takže ještě třeba kolečko, nebo dvě, abych to upevnila, by nebylo špatný,“ podotkla s úsměvem směrem k sobotnímu semifinále, ve kterém se utká se svou krajankou Marií Bouzkovou.

Fakt, že z ní v pondělí bude členka elitní světové stovky, jí však už nikdo a nic nevezme. „Poslouchá se to hezky,“ zamyslela se na tiskové konferenci. „Je to hezký výsledek, ale samozřejmě chci mít na konci kariéry – nebo v jejím průběhu – ještě vyšší skóre,“ dodala bojovně.

Příležitost ještě výrazněji vylepšit svůj bodový zisk z Livesport Prague Open dostane už v sobotu v již zmíněném semifinále proti rozjeté Marii Bouzkové. Bude to těžká překážka, ale vzhledem k formě, kterou Nosková v Praze oplývá, určitě nebude nepřekonatelná.

Linda Nosková

přečtěte si také

Diskuze


Pro přidávání komentářů do diskuze se musíte přihlásit. Pokud nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

Genova Prague Open: Kovačková prolétla do finále, o titul si zahraje s Valentovou

Na pražských Spojích se tento týden koná prestižní juniorský turnaj kategorie J1, který nese název Genova Junior Prague Open 2022 by Moneta Money Bank. První finalistkou dívčí…

Finanční dotace US Open poprvé přesáhne hranici 60 milionů dolarů

Celková dotace blížícího se US Open přesáhne poprvé v historii hranici 60 milionů amerických dolarů (téměř 1,5 miliardy korun). V New Yorku si finančně významně polepší znovu i…

Trápení světové jedničky. Šwiateková neuhrála ani set a končí opět v osmifinále

Po tisícovce v Torontu vypadla Iga Šwiateková nečekaně už v osmifinále i na probíhajícím podniku Western & Southern Open v Cincinnati. Polská světová jednička musela při svém…

Denní menu, 18.8.2022: Kvitová v Cincinnati porazila Džabúrovou, Hradecká končí

Dvě české tenistky se představily ve čtvrtek na prestižním klání Western & Southern Open v Cincinnati. Dvojnásobná turnajová semifinalistka Petra Kvitová porazila v osmifinále…

Světové pětce nadělila kanára! Kvitová v Cincinnati prošla už do čtvrtfinále

Turnaj WTA v Cincinnati zatím vychází Petře Kvitové na jedničku. V osmifinále si poradila se světovou pětkou Ons Džabúrovou, kterou porazila za 108 minut po setech 6:1, 4:6, 6:0 a…

Rozdílné míčky pro US Open? Podle Šwiatekové jsou příšerné, chce změnu

Iga Šwiateková věří, že přišel čas na změnu a dělat na americké turnaje a US Open rozdílné míčky pro ženy a muže je zbytečné. Podle světové jedničky by se WTA měla dohodnout s…

Další články