29. 7. 2022
Zpravodajství WTA

Premiérové semifinále i posun do první stovky. Chci mít ještě vyšší skóre, burcuje Nosková

Letošní ročník Livesport Prague Open se stal prozatím životním turnajem sedmnáctileté Lindy Noskové. Supertalentovaná rodačka z Přerova dosáhla v pátek dvou velkých milníků své krátké profesionální kariéry. Po skreči Nao Hibinové se poprvé prokousala do semifinále turnaje WTA a zároveň si zajistila premiérový posun do elitní světové stovky.

Když Nao Hibinová za stavu 3:6 a 2:4 ve svůj neprospěch kvůli bolestem v zádech čtvrtfinále skrečovala, dopomohla tím jinak velmi dobře hrající Noskové k pokoření dalších milníků v její prozatím krátké kariéře.

Krátké, avšak velmi úspěšné. Vždyť už loni, kdy vyhrála juniorku na Roland Garros, si podmanila hned čtyři turnaje ITF. Ohromně cenným byl zejména triumf na šedesátce v Přerově, na což letos navázala prvenstvím na další šedesátce v Croissy-Beaubourgu a především ziskem titulu na obřím turnaji ITF W100 v německém Versmoldu.

I tento triumf ve spojení s nynějším postupem do semifinále na Livesport Prague Open je důvodem, proč se mladičká Češka poprvé v životě posune mezi elitu. Tedy do první světové stovky.

„Dala jsem si to jako nějaký imaginární cíl na začátku roku. Je hezký toho dosáhnout,“ měla Nosková ze svého úspěchu radost. Postupem do semifinále v Praze si totiž zajistila, že v pondělí bude figurovat na 93. či 94. místě světa.

Zároveň ale moc dobře ví, že ještě není v pozici, kdy by pro ni první stovka mohla být samozřejmostí na nějaké delší období.

„Budou mi padat body za Přerov,“ připomněla, že ke konci srpna přijde ve světovém žebříčku o 95 bodů. „Takže ještě třeba kolečko, nebo dvě, abych to upevnila, by nebylo špatný,“ podotkla s úsměvem směrem k sobotnímu semifinále, ve kterém se utká se svou krajankou Marií Bouzkovou.

Fakt, že z ní v pondělí bude členka elitní světové stovky, jí však už nikdo a nic nevezme. „Poslouchá se to hezky,“ zamyslela se na tiskové konferenci. „Je to hezký výsledek, ale samozřejmě chci mít na konci kariéry – nebo v jejím průběhu – ještě vyšší skóre,“ dodala bojovně.

Příležitost ještě výrazněji vylepšit svůj bodový zisk z Livesport Prague Open dostane už v sobotu v již zmíněném semifinále proti rozjeté Marii Bouzkové. Bude to těžká překážka, ale vzhledem k formě, kterou Nosková v Praze oplývá, určitě nebude nepřekonatelná.

Linda Nosková

přečtěte si také

Diskuze


Pro přidávání komentářů do diskuze se musíte přihlásit. Pokud nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

Hvězda v nové funkci. Tiskovku grandslamové vítězky poznamenal kolaps

Tiskovou konferenci podniku v Adelaide poznamenala nepříjemná událost. Během představení nové turnajové ředitelky Alicie Molikové zkolabovala jedna z podavaček míčů.

Fanynka chytila raketu Djokoviče, teď ji draží v aukci. Na kolik si přijde?

Rok 2016. Novak Djokovič pod Eiffelovou věží prolomil bídnou finálovou bilanci a došel si na čtvrtý pokus konečně pro premiérový titul z Roland Garros – jediný, který mu v…

Denní menu, 30.11.2023: Štruplová je v Itálii už v semifinále! Kučmová v Trnavě končí

Čtvrteční tenisový program obstaraly pouze zápasy na okruhu ITF World Tennis Tour. Aneta Kučmová nenašla recept na favoritku Niginu Abdurajmovovou v osmifinále šedesátky v Trnavě.…

Problém španělských hvězd. Chtějí na olympiádu, ale nemohou

Rafael Nadal a Carlos Alcaraz, dvě hvězdy španělského tenisu. Jedna odcházející a druhá nastupující. Oba spojuje obrovská touha zahrát si příští rok na olympijských hrách v Paříži…

Sportovec roku: Do finále pronikly čtyři české tenistky

Pětašedesátý ročník Sportovce roku má za sebou úvodní kolo hlasování. Do finálového druhého kola se mezi desítku nejlepších dostaly dokonce hned čtyři české tenistky. Novináři do…

Odměna za vydařenou sezonu. Sinner byl nominován na dvě ocenění

Italský tenista Jannik Sinner byl odměněn za nejlepší sezonu své dosavadní kariéry. Od ATP se dočkal nominací na dvě ocenění za rok 2023. Vedle ceny za fair-play byl nominován…

Další články