24. 7. 2022
Zpravodajství

Čtyři tituly mistrů Evropy! Čeští tenisté se na evropských šampionátech neztratili

Tento víkend vyvrcholilo v Mostě, Přerově a Klostersu mistrovství Evropy do 14, 16 a 18 let. Český tenis se na evropském šampionátu pod hlavičkou Tennis Europe rozhodně neztratil a slaví několik titulů mistrů Evropy. Mezi nejstaršími se ke zlatým medailím probojovali v deblu Jakub Menšík a Jakub Nicod. Dokonce dvojnásobnou mistryní Evropy se stala v kategorii do 14 let Alena Kovačková.

Kategorie do 18 let se hrála ve švýcarském Klostersu, kde se Čechům poměrně dařilo. V chlapecké dvouhře se do semifinále probil Jakub Menšík, jenž však po čtyřech výhrách narazil na turnajovou čtyřku Dina Prizmiče z Chorvatska, který byl nad jeho síly.

Prizmič následně ve finále podlehl Belgičanovi Gillesovi Arnaudovi Baillymu.

Obdobně jako Menšík dopadla v dívčí části této kategorie Brenda Fruhvirtová, která podlehla v semifinále po setech 3:6, 6:4, 4:6 bývalé juniorské světové jedničce Victorii Jimenez Kasintsevové z Andorry, která se vzápětí stala mistryní Evropy do 18 let.

Přesto český juniorský tenis neodjíždí z Klostersu bez titulu mistrů Evropy. Menšíkovi se totiž povedlo spolu s Jakubem Nicodem vyhrát ve Švýcarsku čtyřhru a ve finále porazit 6:3, 6:4 domácí dvojici Brunolda s Feldbauschem.

Mistrovství Evropy do 16 let
Evropský šampionát se konal i v českých městech, konkrétně v Mostě a Přerově. Zatímco Přerov hostil kategorii do 16 let, Most přivítal tenisové naděje do 14 let.

V areálu Tenisového klubu Precheza Přerov se z titulů mistrů Evropy ve dvouhře radovali Rakušan Joel Schwaerzler a Srbka Mia Rističová. V singlu se přitom neztratili ani domácí tenisté. Lucie Urbanová totiž postoupila do semifinále, kde ji porazila právě Rističová. Mezi chlapci si v semifinále zahrál Jan Kumstát, nad jehož síly byl Španěl Martin Landaluce.

To ve čtyřhře se domácí zástupci prosadili ještě více! Titul mistryň Evropy do 16 let vybojovaly Marie Slaměníková a Magdaléna Smékalová, které ve finále porazily Nizozemky Du Preeovou a Nijkampovou. Mezi chlapci triumfovali Němci Max Schoenhaus s Maxem Stenzerem, kteří přehráli po setech 6:1, 7:6 českou dvojici Petra Brunclíka a Filipa Hanzelína.

Mistrovství Evropy do 14 let
Evropský šampionát do 14 let v Mostě přinesl obrovský úspěch české tenistce Aleně Kovačkové, která se stala dvojnásobnou mistryní Evropy. Ve finále dvouhry porazila Slovenku Miu Pohánkovou po obratu 5:7, 6:2, 6:4. Úspěch českých talentovaných juniorek ještě podtrhla postupem do semifinále Laura Samsonová, která v boji o postup do finále prohrála právě s Kovačkovou.

Finále dívčího deblu bylo dokonce ryze české a titul mistryň Evropy vybojovala po boku Kovačkové Eliška Forejtková. Ve finále Češky porazily své krajanky Lauru Samsonovou a Veroniku Sekerkovou 4:6, 6:1, 10:3.

Mezi chlapci se titul v singlu stal kořistí Nizozemce Thijse Boogaarda, přičemž nejlepším českým tenistou byl Filip Košárko, který skončil ve čtvrtfinále.

V chlapeckém deblu se Košárko a Jan Raštica nakonec k zisku zlatých medailí neprobili. Ve finále totiž prohráli s Nizozemci Boogaardem a Nikolicem 6:7, 4:6.

Brenda Fruhvirtová Jakub Menšík Jakub Nicod

Diskuze


Pro přidávání komentářů do diskuze se musíte přihlásit. Pokud nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

Denní menu, 11.8.2022: Plíšková vyzrála v Torontu i na světovou čtyřku, Muchová v Concordu skrečovala

Karolína Plíšková porazila na National Bank Open v Torontu ve třech setech světovou čtyřku Marii Sakkariovou z Řecka. Poslední česká zástupkyně na turnaji tak postoupila už do…

Užití kokainu mu zhatilo cestu do první stovky světa. Kolumbijský tenista byl suspendován na 14 měsíců

Měl nakročeno k tomu, aby se stal členem elitní světové stovky ve čtyřhře. Místo toho bude až do února 2023 bez tenisu. Kolumbijec Alejandro Gomez se provinil užitím kokainu a byl…

Otočil se k Rusku zády, nařkl jej politik. Medveděv se snaží protlouct skrz nenávist z obou stran

Pozice světové jedničky Daniila Medveděva není jednoduchá. Na jedné straně mu je mnohými vyčítáno, že jako ruský tenista by neměl vůbec na tenisových turnajích být. Na straně…

Pardubická juniorka: Nicod zvládl dvojboj. Valentová povolila Forejtkové jen tři gemy

V pořadí 95. ročník prestižní Pardubické juniorky nabídl ve čtvrtek kompletní semifinále dvouhry a finále čtyřhry. Nejvýše nasazený Jakub Nicod vyzrál zkraje programu na Maxima…

Rychlý konec favoritů! Tisícovka v Montréalu připomněla 23 let starý zápis z Indian Wells

Více než 23 let se nestalo, aby tři nejvýše nasazení účastníci podniku kategorie ATP Masters 1000 vypadli hned ve svém úvodním utkání. Na National Bank Open v Montréalu však…

Denní menu, 10.8.2022: Plíšková v Torontu zničila Anisimovovou, Forejtek uspěl v Meerbuschi

Karolína Plíšková vyzvala ve druhém kole National Bank Open v Torontu Američanku Amandu Anisimovovou, kterou vyprovodila z kurtu za necelou hodinu hru po setech dvakrát 6:1. Česká…

Další články