Denní menu, 9.7.2022: Nosková postoupila do největšího finále kariéry! Jebavý s Pavláskem titul nevybojovali

Linda Nosková na turnaji ITF v německém Versmoldu vybojovala postup do největšího finále své kariéry. Na stotisícové akci porazila nasazenou trojku Reku-Lucu Janiovou. Roman Jebavý s Adamem Pavláskem v německém Braunschweigu prohráli finálový zápas na okruhu ATP Challenger Tour. Sára Bejlek neudržela vedení a do finále na šedesátce v Amstelveenu nepostoupila. To Jesika Malečková úspěšně rozehrála kvalifikaci turnaje WTA v Budapešti.

Nosková postoupila do největšího finále!
Linda Nosková (142.) na stotisícovém turnaji v německém Versmoldu vybojovala postup do největšího finále své dosavadní kariéry! V sobotním semifinále si poradila s turnajovou trojkou Rekou-Lucou Janiovou (134.) z Maďarska, kterou porazila ve třech setech 6:2, 4:6, 6:2.

Více se utkání věnujeme zde.

Bejlek neudržela vedení, v Amstelveenu se do finále nepodívá
Sára Bejlek (210.) měla už na dosah postup do svého třetího finále na turnaji ITF kategorie W60, v nizozemském Amstelveenu se však nakonec v neděli nepředstaví. Českou tenistku v semifinále tamní šedesátky porazila Emma Navarrová, která si poradila se stavem 1:5 ve druhém setu, stejně jako se skóre 1:3 v sadě třetí, a nakonec zvítězila 4:6, 7:6(3), 6:3.

Malečková úspěšně vstoupila do kvalifikace v Budapešti
Jesika Malečková (217.) rozehrála kvalifikaci turnaje WTA v maďarské Budapešti suverénním vítězstvím a zahraje si o postup do hlavní soutěže. Do nedělního vyvrcholení kvalifikace prošla po hladkém vítězství 6:3, 6:2 nad domácí Vanesou Dankovou (-).

Šafářová do premiérového finále neprošla
Osmnáctiletá Zdena Šafářová, která po roce a půl prolomila brány prvního kola, na turnaji ITF v Monastiru nakonec končí v semifinále. Nad síly české tenistky byla nasazená dvojka Sin-sin Jao z Číny, se kterou prohrála dvakrát 5:7.

Barnat se do finále neprobojoval
Český kvalifikant Jiří Barnat (1117.) se do finále na turnaji ITF ve Velenje nepodívá. V semifinále totiž nestačil na devětadvacetiletého Chorvata Duje Kekeze (908.), jemuž podlehl ve dvou setech 3:6, 1:6.

Jebavý s Pavláskem na turnajovou trofej nedosáhli
Finále challengeru v Braunschweigu nedopadlo pro Romana Jebavého s Adamem Pavláskem zrovna šťastně. Česká dvojice podlehla v sobotním souboji o titul Marcelu Demolinerovi a Janu-Lennardu Struffovi ve dvou setech 4:6, 5:7 a skončila těsně pod vrcholem.

Bayerlová s Laboutkovou na favoritky nevyzrály
Michaela Bayerlová s Anetou Laboutkovou ve finále šedesátky v Amstelveenu na turnajovou trofej nedosáhly. V sobotním utkání prohrály dvakrát 2:6 s nasazenými dvojkami Alionou Bolsovovou Zadoinovovou a Gulomar Maristany Zuleta de Realesovou ze Španělska.

Barnat s Dudou titul nezískali
Finále čtyřhry ve Velenje radost českým tenistům Jiřímu Barnatovi a Filipu Dudovi neudělalo. V souboji o titul turnajové trojky nestačily na nasazené dvojky Constantina Bittouna Kouzmineho a Brandona Daly Walkina, kterým podlehly 1:6, 2:6.

Grandslam

Wimbledon (GBR, 40 350 000 GBP, tráva)
Turnaj dívek do 14 let (o umístění)
Mika Stojsavljevičová (GBR) – VERONIKA SEKERKOVÁ 6:0, 2:6, 10:7

Hungarian Grand Prix, Budapešť (ženy, HUN, 251 750 USD, antuka)
1. kolo kvalifikace
Vanesa Danková (HUN, -) – JESIKA MALEČKOVÁ (217.) 3:6, 2:6

Challengery

Brawo Open, Braunschweig (muži, GER, 134 920 EUR, antuka)
Finále čtyřhry
JEBAVÝ, PAVLÁSEK – Demoliner (BRA), Struff (GER) 4:6, 5:7

Reinert Open, Versmold (ženy, GER, 100 000 USD, antuka)
LINDA NOSKOVÁ (142.) – Reka-Luca Janiová (HUN, 134.) 6:2, 4:6, 6:2

Amstelveen Women's Open (ženy, NED, 60 000 USD, antuka)
SÁRA BEJLEK (210.) – Emma Navarrová (USA, 253.) 6:4, 6:7(3), 3:6

BAYERLOVÁ, LABOUTKOVÁ – Bolsovová Zadoinovová, Zuleta de Realesová (ESP) 2:6, 2:6

Velenje Open 2022 (muži, SLO, 15 000 USD, antuka)
JIŘÍ BARNAT (1117.) – Duje Kekez (CRO, 908.) 3:6, 1:6

BARNAT, DUDA – Bittoun Kouzmine (FRA), Daly Walkin (AUS) 1:6, 2:6

Magic Hotel Tours, Monastir (ženy, TUN, 15 000 USD, tvrdý povrch)
ZDENA ŠAFÁŘOVÁ (-) – Sin-Sin Jao (CHN, 716.) 5:7, 5:7