Denní menu, 4.7.2022: Češi ve Wimbledonu načali druhý týden. Lehečka vstoupil do challengeru v Salzburgu vítězně

Do pondělního programu ve Wimbledonu zasáhlo pět Čechů, všichni však tentokrát v juniorské kategorii. Ve finále kvalifikace challengerového turnaje v Braunschweigu neuspěl Václav Šafránek, do hlavní soutěže se neprobojoval ani v Portu Marek Gengel. Do singlového pavouku v Salzburgu vstoupil vítězně třetí nasazený Jiří Lehečka. Čeští zástupci nechyběli ani na turnajích nižších kategorií.

Lehečka zvítězil poprvé od začátku května
Jiří Lehečka (72.) ukončil sérii pěti porážek a poprvé od 7. května se raduje z vítězství. Český tenista v 1. kole challengeru v rakouském Salcburku porazil domácího Sebastiana Ofnera (222.), a to za hodinu a 44 minut po setech 6:3, 4:6 a 6:4.

Lehečka si utkání pořádně zkomplikoval, když ve druhém setu ztratil vedení 3:1. Rozhodující sadu si ale už rodák z Mladé Boleslavi pohlídal, když brejkl soupeře v deváté hře a zápas dopodával.

Šafránek se do hlavní soutěže nepodívá
Václav Šafránek (882.) musí zapomenout na hlavní soutěž challengerového turnaje v německém Braunschweigu. Zkušený český tenista v pondělním finále kvalifikace nestačil na Brazilce Oscara Joseho Gutierreze (389.), se kterým padl dvakrát 4:6.

Šafránek přitom do zápasu vstoupil skvěle, vedl 2:0. V šestém gemu si ale poprvé prohrál servis, o podání přišel i v desáté hře, ve které neodvrátil třetí brejkbol. Bývalý 191. hráč žebříčku dvouhry měl výhodu brejku i ve druhé sadě, soupeři se ale podařil rebrejk. Šafránek stejně jako v prvním setu nezvládl desátý gem druhého dějství, což znamenalo konec zápasu.

Gengel se do hlavní soutěže neprobojoval
Marek Gengel (425.) nestačil ve finále kvalifikace challengeru v portugalském Portu na Američana Ulisese Blancha (329.), jemuž podlehl za hodinu a sedmnáct minut po setech 3:6, 6:7(5).

Český tenista mohl utkání zdramatizovat ve druhém setu, ve kterém měl dokonce výhodu brejku. O podání však přišel, a i když v následném tiebreaku vedl 3:0, nezvládl sadu urvat na svou stranu.

Detiuc s Kolodziejovou uhrály jen dva gemy
Anastasia Detiuc s Miriam Kolodziejovou končí v úvodním kole turnaje kategorie WTA 125 ve švédském Bastadu. Nad síly české dvojice bylo řecko-francouzské duo Grammatikopoulouová, Lechemiaová, se kterým prohrála za necelou hodinu hry po setech 0:6, 2:6.