2. 7. 2022
Zpravodajství Grandslam

Pravé chování šampiona! Alcaraz si vysloužil potlesk za fair-play

Ač je mu teprve 19 let, Carlos Alcaraz sbírá jeden úspěch za druhým a má chování pravého šampiona. O tom se přesvědčili i diváci ve Wimbledonu, kteří navštívili jeho utkání třetího kola s Oscarem Ottem. Španěl svého soupeře sice rozdrtil 6:3, 6:1, 6:2, ale mnohem víc se do srdcí diváků zapsal ukázkovým sportovních chováním v duchu fair-play.

K celé situaci došlo zkraje druhého setu. Devatenáctiletý rodák z Murcie šel v první hře na podání a ve výměně se dostal do problémů.

Na kraťas Otteho však zareagoval fenomenálním křižným kontra-kraťasem, který dopadl přesně na lajnu. Ve stejnou chvíli, kdy Otte míček doběhl a odehrál na druhou stranu sítě mimo dosah soupeře, tak čárový rozhodčí zahlásil Alcarazův úder jako aut.

Umpirový rozhodčí neváhal a během zvýšeného hluku publika, které si užívalo pěknou výměnu, začal do mikrofonu křičet, že Alcarazův míček dopadl do kurtu, a že výrok lajnového mění. V tu chvíli, byť výměnu vyhrál Otte, který se v přeběhu a předklonu trefil do dvorce, se celý fiftýn mazal a výměna se měla opakovat.

Důvodem bylo špatné hlášení od čárového rozhodčího, který mohl svým výkřikem o autu (který nebyl) ovlivnit dění na kurtu. V daný okamžik se však Alcaraz projevil jako skutečný šampion.

„Dobré sportovní chování. Pan Alcaraz věnuje bod panu Ottemu,“ zahlásil náhle sudí na umpiru. Mladý Španěl si byl totiž vědom, že by míček z rakety soupeře neměl šanci stihnout v žádném případě a v rámci fair-play přisoudil fiftýn na Němcovu stranu.

Není divu, že přítomné publikum zasypalo Alcaraze bouřlivým potleskem za ryzí fair-play gesto. Pátý nasazený tak na konci dne vedle postupu do osmifinále získal přinejmenším i několik nových fanoušků. O postup do čtvrtfinále si v neděli zahraje s Italem Jannikem Sinnerem.

Oscar Otte Carlos Alcaraz

Diskuze


Pro přidávání komentářů do diskuze se musíte přihlásit. Pokud nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

Hrající i nehrající kapitáni. Kdo povede jednotlivé týmy na United Cupu?

Jak už je u týmových soutěží tradicí, také na premiérovém United Cupu bude mít každý účastnický výběr svého kapitána či kapitánku. Domácí Australany povedou na přelomu prosince a…

Stříbrná obhajoba. Češky letos v počtu titulů opět zazářily, lepší byly pouze Američanky

České tenistky i v této sezóně potvrdily, že se řadí mezi absolutní špičku na okruhu WTA. Stejně jako loni a předloni nasbíraly v součtu druhý nejvyšší počet trofejí (15), lepší…

Denní menu, 7.12.2022: Vondroušová v Angers opět neztratila set a postoupila do čtvrtfinále

Markéta Vondroušová si ve středu večer na halovém podniku kategorie WTA 125 ve francouzském Angers zajistila další dvousetovou výhrou postup do čtvrtfinále, tentokrát vyzrála…

Odplata za zákaz pro Rusy a Bělorusy. ATP udělila Britskému tenisovému svazu pokutu

AKTUALIZOVÁNO – Bezmála pět měsíců po vyvrcholení travnaté části sezóny ve Wimbledonu dostal Britský tenisový svaz (LTA) pokutu od ATP za zákaz startu ruských a běloruských…

Rekord pokořen! Britové zakončili fantastický rok se 14 deblovými trofejemi

Pokud můžou být Britové v tenise s něčím spokojení, je to určitě množství kvalitních deblových specialistů. Mezi elitou světového pořadí se nacházejí první Neal Skupski, čtvrtý…

Dvojnásobné české zastoupení! Fanoušci vybrali nejlepší ženský zápas roku

Tenisoví příznivci po celé planetě hlasovali v anketě WTA o nejlepší ženský zápas letošního tenisového ročníku. Se 71 procenty zvítězilo klání, které má hned dvojí českou stopu.

Další články