27. 6. 2022
Zpravodajství Grandslam

Wimbledon bez bodů i bez trenérky. Jelo se mi sem těžko, líčí Siniaková

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z LONDÝNA – Wimbledonské kouzlo tentokrát nezafungovalo. Kateřina Siniaková se v předchozích ročnících travnatého grandslamu prezentovala sympatickými výkony, letos však nebyla schopná čelit lavině nepříznivých faktorů. Kromě absence bodové dotace, kvůli které ji čeká výrazný propad žebříčkem WTA, musí řešit také složitou osobní situaci v souvislosti s válkou na Ukrajině, jelikož má v mezinárodně izolovaném Rusku prarodiče z otcovy strany. A k tomu ji trénuje Ruska Jevgenija Manjukovová, jež může cestovat pouze s velkými obtížemi.

Bylo vidět, že Kateřina Siniaková není ve své kůži. V první rundě Wimbledonu, kde byla výraznou favoritkou proti polské kvalifikantce Maje Chwaliňské, kupila na cestě za porážkou 0:6 a 5:7 chybu za chybou. Celkově jich na rychlém zeleném pažitu nakonec nastřádala 35 oproti pouhým 14 vítězným míčům.

„Bojovala jsem víc se sebou než s ní,“ uznala po neúspěšném utkání Siniaková. „Soupeřka hrála chytře, byla vždy o krok napřed. Snažila jsem se, co jsem mohla, ale ona dnes byla lepší. Je vidět, že nemám nahráno a nemám kondici.“

Šestadvacetiletá Češka nepřešla přes první kolo ani v Berlíně a Bad Homburgu, travnatou část roku tedy zakončila s bilancí 0:3 na zápasy ve dvouhře. Na vině přitom není pouze nerozehranost po zranění v oblasti žeber, ale i vícero osobních nesnází.

Kvůli kontroverznímu rozhodnutí WTA se na Wimbledonu neudělují žádné body do žebříčku, česká bojovnice tak nemohla bránit svou porci 130 bodů za loňské třetí kolo. „Musím přiznat, že se mi sem jelo těžko. Říkala jsem si, že i když zahraju super, nic tím nezískám. Možná i proto je na kurtu hrozně těžké se pořádně motivovat,“ zamyslela se Siniaková, která se v žebříčku propadne ze 79. na 91. místo.

V All England Clubu jí tentokrát nemohla radit ruská trenérka Jevgenija Manjukovová, jež má kvůli mezinárodní izolaci své země mimořádně ztížené podmínky pro cestování. „Bylo jí řečeno, že smí přiletět, ale nedostala včas víza. A když někam letí, musí letět přes celý svět. Teď se vrátila domů,“ přiblížila Siniaková.

Tenistky se válka na Ukrajině a s ní související mezinárodní izolace Ruska týká i proto, že její otec Dmitrij pochází z Ruska, kde žijí jeho rodiče.

„Nikdo není rád, že ta válka je. Všichni chtějí, aby to skončilo, protože takhle ani nemám šanci se s druhou půlkou rodiny vidět. Babička s dědou už jsou ve věku, kdy nejsou nejmladší. Může se něco stát a já se s nimi nemusím vůbec vidět,“ popsala česká reprezentantka.

Ve zmíněném kontextu se tak jeví její dnešní tenisové zaváhání jako nicotná záležitost. „Čert to vem, že jsem tady prohrála. Lidi na Ukrajině umírají, což je šílené. Ani jsem si nedokázala představit, že něco podobného může nastat,“ doplnila Siniaková.

Wimbledon (GBR, 40 350 000 GBP, tráva)
1. kolo ženské dvouhry
KATEŘINA SINIAKOVÁ (79.) – Maja Chwaliňská (POL, 170.) 0:6, 5:7

Kateřina Siniaková

přečtěte si také

Diskuze


Pro přidávání komentářů do diskuze se musíte přihlásit. Pokud nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

Hrající i nehrající kapitáni. Kdo povede jednotlivé týmy na United Cupu?

Jak už je u týmových soutěží tradicí, také na premiérovém United Cupu bude mít každý účastnický výběr svého kapitána či kapitánku. Domácí Australany povedou na přelomu prosince a…

Stříbrná obhajoba. Češky letos v počtu titulů opět zazářily, lepší byly pouze Američanky

České tenistky i v této sezóně potvrdily, že se řadí mezi absolutní špičku na okruhu WTA. Stejně jako loni a předloni nasbíraly v součtu druhý nejvyšší počet trofejí (15), lepší…

Denní menu, 7.12.2022: Vondroušová v Angers opět neztratila set a postoupila do čtvrtfinále

Markéta Vondroušová si ve středu večer na halovém podniku kategorie WTA 125 ve francouzském Angers zajistila další dvousetovou výhrou postup do čtvrtfinále, tentokrát vyzrála…

Odplata za zákaz pro Rusy a Bělorusy. ATP udělila Britskému tenisovému svazu pokutu

AKTUALIZOVÁNO – Bezmála pět měsíců po vyvrcholení travnaté části sezóny ve Wimbledonu dostal Britský tenisový svaz (LTA) pokutu od ATP za zákaz startu ruských a běloruských…

Rekord pokořen! Britové zakončili fantastický rok se 14 deblovými trofejemi

Pokud můžou být Britové v tenise s něčím spokojení, je to určitě množství kvalitních deblových specialistů. Mezi elitou světového pořadí se nacházejí první Neal Skupski, čtvrtý…

Dvojnásobné české zastoupení! Fanoušci vybrali nejlepší ženský zápas roku

Tenisoví příznivci po celé planetě hlasovali v anketě WTA o nejlepší ženský zápas letošního tenisového ročníku. Se 71 procenty zvítězilo klání, které má hned dvojí českou stopu.

Další články