ITF

Mácha Lake Open: Nosková zvládla derby, ve čtvrtfinále je i Bejlek a Malečková

Na ženském turnaji ITF Mácha Lake Open bylo ve čtvrtek na programu kompletní osmifinále dvouhry a čtvrtfinále čtyřhry. První domácí čtvrtfinalistkou singlu se stala Sára Bejlek, jež vyřadila Argentinku Mariu Lourdes Carleovou. Naopak pouhé dva gemy uhrála Tereza Smitková proti nasazené trojce Despině Papamichailové z Řecka. Linda Nosková přehrála v atraktivním třísetovém derby Lucii Havlíčkovou. Ve dvouhře postupuje také Jesika Malečková, která zvítězila proti italské kvalifikantce Auroře Zantedeschiové.

Nosková vyzrála v atraktivním derby na Havlíčkovou
V souboji dvou posledních šampionek juniorského Roland Garros uspěla Linda Nosková (139.), jež přehrála v osmifinále Mácha Lake Open Lucii Havlíčkovou (856.) po hodině a půl boje 6:3, 3:6 a 6:1.

Sedmnáctiletá Nosková odskočila zkraje rozhodujícího setu rychle do vedení 3:0, další brejk přidala v šesté hře. Její soupeřkou ve čtvrtfinále bude pětadvacetiletá Slovenka Rebecca Šramková (238.).

Bejlek povolila nasazené šestce jen pět gemů
Sára Bejlek (269.) nadále potvrzuje svou skvělou letošní formu na antuce. Šestnáctiletá česká tenistka přehrála v osmifinále Mácha Lake Open šestou nasazenou Mariu Lourdes Carleovou (208.) z Argentiny po hodině a 25 minutách 6:3 a 6:2. Bejlek si tak vylepšila svou letošní bilanci na nejpomalejším povrchu už na 13 výher ze 16 zápasů.

Dál jde i Malečková
Úspěšné osmifinále má za sebou rovněž Jesika Malečková (249.). Nasazená desítka zvládla souboj s italskou kvalifikantkou Aurorou Zantedeschiovou (621.), kterou porazila za 83 minut dvakrát 6:2.

V utkání sice neměla úplně nejspolehlivější servis, ale vše napravila na returnu, když své soupeře prorazila podání hned sedmkrát. Italka naopak své podání udržela jen jednou za celý zápas a třikrát se radovala na příjmu.

Smitková proti favoritce Papamichailové neuspěla
Sedmadvacetiletá Tereza Smitková (279.) se loučí s turnajem v České Lípě v osmifinále, kde podlehla nasazené trojce Despině Papamichailové (156.) z Řecka po hodině a čtvrt hry 2:6 a 0:6. Česká tenistka si v zápase ani jednou neudržela podání, o které přišla hned sedmkrát.

Mácha Lake Open, Česká Lípa (ženy, CZE, 60 000 USD, antuka)
Maria Lourdes Carleová (ARG, 208.) – SÁRA BEJLEK (269.) 3:6, 2:6
Despina Papamichailová (GRE, 156.) – TEREZA SMITKOVÁ (279.) 6:2, 6:0
Rebecca Šramková (SVK, 238.) – Francesca Di Lorenzová (USA, 248.) 6:3, 3:6, 6:2
LUCIE HAVLÍČKOVÁ (856.) – LINDA NOSKOVÁ (139.) 3:6, 6:3, 1:6
Conny Perrinová (SUI, 302.) – Malene Helgová (NOR, 355.) 6:3, 6:4
Martina Colmegnaová (ITA, 531.) – Renata Zarazúaová (MEX, 171.) 5:7, 3:6
Panna Udvardyová (HUN, 97.) – Lina Gjorčeská (MKD, 285.) 2:6, 5:7
JESIKA MALEČKOVÁ (249.) – Aurora Zantedeschiová (ITA, 621.) 6:2, 6:2