Denní menu, 8.6.2022: Martincová vybojovala postup do čtvrtfinále, ve čtyřhře vypadla

Tahákem úterního programu byl pro českého fanouška zápas Terezy Martincové, která v britském Nottinghamu porazila Polku Linetteovou a postoupila do čtvrtfinále. Na stejném turnaji naopak po boku Magdaleny Frechové vypadla ve čtyřhře. Deblová představení Romana Jebavého a Renaty Voráčové byla přeložena na čtvrtek. Češi se dnes představili také na challengeru v Bratislavě, kde uspěli Adam Pavlásek i Vít Kopřiva s Jaroslavem Pospíšilem.

Martincová v deblu končí v prvním kole
Tereza Martincová na vítězný zápas z dvouhry nenavázala. Česká tenistka společně s Magdalenou Frechovou v britském Nottinghamu vypadly v prvním kole čtyřhry, proti deblu Neelová, Sharmaová za 80 minut hry padly dvakrát 4:6. Česko-polský pár v prvním setu vedl 3:1, čtyři prohrané gemy v řadě ho ale stály set. Martincová s Frechovou ve druhém dějství dvakrát stáhly manko brejku, za stavu 4:5 už reagovat nedokázaly.

Bratislava: Kopřiva s Pospíšilem překvapení nedopustili
Vít Kopřiva s Jaroslavem Pospíšilem postoupili do čtvrtfinále čtyřhry challengerového turnaje v Bratislavě. Česká dvojice ve středečním odpoledním zápase otočila duel proti deblu Krutych, Nikles, který přehrála 1:6, 6:3, 10:7. Češi po neúspěšném prvním setu, ve kterém třikrát ztratili servis, ve druhé sadě získali rychlý brejk, ten se jim podařil ještě v závěru setu. V super tiebreaku vedli už 9:4, po třech ztracených míčcích v řadě na čtvrtý pokus zápas uzavřeli.

Martincová zvládla osmifinále v Nottinghamu
Tereza Martincová (60.) si zahraje na trávě v britském Nottinghamu čtvrtfinále. Ve 2. kole turnaje kategorie WTA 250 porazila Polku Magdu Linetteovou (67.), a to za hodinu a devětatřicet minut po setech 6:2 a 7:6(3).

Českou hráčku v zápase podržel servis, vždyť získala hned 74 % výměn, které otevřela svým prvním podáním. Mezi osmičkou nejlepších pražská rodačka narazí na vítězku souboje mezi Čang Šuaj (41.) a Jodie Annou Burrageovou (235.).

Utkání se podrobněji věnujeme v samostatném článku

Bratislava: Pavlásek se Zelenayem potvrdili roli favoritů
Adam Pavlásek se Slovákem Igorem Zelenayem postoupili na challengeru v Bratislavě do čtvrtfinále čtyřhry. V úvodním kole turnaje porazili švýcarsko-ukrajinskou dvojici Margaroli, Sačko, a to za přibližně hodinu hry po setech 6:2, 6:3. Pavlásek se Zelenayem v další fázi podniku narazí na česko-australské duo Nouza, Tu.

Bratislava: Nouza slaví postup
Petr Nouza poprvé od roku 2020 zvítězil v zápase na okruhu ATP Challenger Tour. V osmifinále bratislavského podniku po boku Australana Liu Tua porazil rumunskou dvojici Cornea, Ionel, a to po setech 6:4 a 6:4.

Rothesay Open Nottingham (ženy, GBR, 251 750 USD, tráva)
TEREZA MARTINCOVÁ (60.) – Magda Linetteová (POL, 67.) 6:2, 7:6(3)

Frechová (POL), MARTINCOVÁ – Neelová (USA), Sharmaová (AUS) 4:6, 4:6

Libema Open, Hertogenbosch (ženy, NED, 251 750 USD, tráva)