Denní menu, 6.6.2022: Z antuky na trávu! Martincová zahájila v Nottinghamu výhrou

Po grandslamovém Roland Garros se nejlepší tenisté světa přesouvají z antuky na podstatně rychlejší povrch – trávu. Svou letošní premiéru absolvovala na zeleném pažitu Tereza Martincová. Do podniku WTA 250 v Nottinghamu vstoupila loňská čtvrtfinalistka vítězstvím nad Francouzkou Océane Dodinovou. Linda Fruhvirtová dohrávala v Hertogenboschi finále kvalifikace. Proti Australance Gadecké si vynutila rozhodující set, v tom ale navzdory náskoku brejku prohrála 5:7. Další Češi se představili v kvalifikacích podniků ITF.

Martincová zahájila travnatou sezonu výhrou
Tereza Martincová (60.) ukončila v Nottinghamu sérii pěti nezdarů v úvodních kolech a postoupila na turnaji kategorie WTA 250 do osmifinále. Sedmadvacetiletá Češka porazila při své letošní travnaté premiéře 7:6(1) a 7:5 Océane Dodinovou (85.) z Francie.

Pražská rodačka nenabídla o dva roky mladší soupeřce během 82 minut ani jeden brejkbol. Sama poté na příjmu uspěla jednou, a to za stavu 5:5 ve druhém setu, po němž duel dopodávala do zdárného konce.

V dalším kole narazí Martincová na soupeřku z Polska. Bude jí buď osmá nasazená Magda Linetteová (67.), nebo kvalifikantka Katarzyna Kawaová (129.).

Linda Fruhvirtová v Hertogenboschi obrat nedokonala
Linda Fruhvirtová (184.) si na trávě v nizozemském Hertogenboschi hlavní soutěž nezahraje. Sedmnáctiletá Češka vstupovala do pondělní dohrávky kvalifikačního finále za stavu 5:4 ve druhém setu a vynutila si skrze tiebreak rozhodující dějství, v tom ale navzdory náskoku brejku podlehla Olivii Gadecké (166.) z Austrálie 3:6, 7:6(5) a 5:7.

Rothesay Open Nottingham (ženy, GBR, 251 750 USD, tráva)
Océane Dodinová (FRA, 85.) – TEREZA MARTINCOVÁ (60.) 6:7(1), 5:7

Libema Open, Hertogenbosch (ženy, NED, 251 750 USD, tráva)
Olivia Gadecká (AUS, 166.) – LINDA FRUHVIRTOVÁ (184.) 6:3, 6:7(5), 7:5