Czech Open: Kolář semifinále neobhájí. Kopřiva s Krumichem postupují

Prostějovský challenger UniCredit Czech Open pokračoval v úterý dalšími zápasy úvodního kola. Roli výrazného papírového favorita nepotvrdil Zdeněk Kolář, jenž tak neobhájí loňské semifinále. Do osmifinále naopak prošli Vít Kopřiva a Martin Krumich. Z akce bohužel už během pondělí odstoupil kromě Jiřího Veselého také třetí nasazený Jiří Lehečka.

Kolář semifinále v Prostějově neobhájí
Zdeněk Kolář (134.) na domácím challengeru v Prostějově neobhájí své loňské semifinále. Český tenista nečekaně prohrál se šťastným poraženým z kvalifikace Louisem Wesselsem (324.). Utkání, které trvalo 129 minut, nezastihlo Koláře v ideálním rozpoložení, a byť se ve druhém setu zlepšil, tak ztráta pěti gemů v řadě ve třetí sadě byla překážkou, přes kterou se nepřenesl a prohrál 3:6, 6:3, 2:6.

„Už od začátku hrál výborně a výborně servíroval. Nekazil a byl zaslouženě lepší,“ hodnotil Kolář. „A i když pak udělal chybu, tak si pomohl esem nebo přímým bodem. Ale i ze hry si tvořil tlak. Výborně tvořil hru a já jsem na něj nenašel správný recept,“ uvedl posmutněle.

Kopřiva v Prostějově postupuje
Vít Kopřiva (168.) postoupil na prostějovském UniCredit Czech Open do osmifinále. Argentinského kvalifikanta Francisca Comesanu (306.) udolal po 2 hodinách a 20 minutách 6:3, 2:6 a 6:3. V prvním setu byl Čech dvakrát o brejk pozadu, vždy ale dokázal reagovat rebrejkem.

Ve druhém dějství ztratil rodák z Bílovce tři podání po sobě, a o výhru tak musel bojovat v závěrečném setu. V tom už si vedl při servisu podstatně lépe. Soupeři nedopřál jediný brejk a sám na příjmu dvakrát loupil. Duel zakončil Kopřiva brejkem čistou hrou.

Krumich prošel přes Cuevase
Postup do osmifinále prostějovského challengeru slaví také Martin Krumich (484.). Český tenista, jenž startuje na divokou kartu, se pořadatelům odvděčil vítězstvím nad kvalifikantem Martinem Cuevasem (393.), jehož porazil ve třech setech 6:3, 4:6, 6:4. Krumichovi se ohromně dařilo na returnu, když využil sedm z jedenácti brejkbolů. Napravil tím svá vlastní zaváhání na servisu, jelikož si pětkrát prohrál podání.

„Od začátku jsem se necítil moc dobře. Minulý týden jsem odehrál špatný turnaj v Jablonci, takže jsem nepřijel s úplně nejlepší formou. Ale snažil jsem se, makal a bojoval a jsem rád, že jsem takového dobrého a zkušeného hráče porazil,“ měl po utkání radost Krumich.

Czech Open, Prostějov (muži, CZE, 90 280 EUR, antuka)
Duje Ajdukovič (CRO, 230.) – Fabián Marozsán (HUN, 336.) 6:7(7), 6:7(4)
Facundo Díaz Acosta (ARG, 242.) – Terence Atmane (FRA, 536.) 6:7(2), 6:1, 6:4
VÍT KOPŘIVA (168.) – Francisco Comesana (ARG, 306.) 6:3, 2:6, 6:3
Benjamin Hassan (LIB, 314.) – Alexandre Muller (FRA, 218.) 7:6(5), 6:3
Martin Cuevas (URU, 393.) – MARTIN KRUMICH (484.) 3:6, 6:4, 4:6
Lucas Miedler (AUT, 289.) – Pablo Andújar (ESP, 98.) 2:6, 6:3, 2:6
Alexander Erler (AUT, 467.) – Lukáš Klein (SVK, 327.) 4:6, 0:6
ZDENĚK KOLÁŘ (134.) – Louis Wessels (GER, 324.) 3:6, 6:3, 2:6