30. 5. 2022
Zajímavosti

Hradecká o své sbírce ručníků: Z Paříže má speciální edici, nejvíc chválí Wimbledon

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z PAŘÍŽE – Co grandslamový turnaj, to nový design oficiálních ručníků. Největší tenisové akce propagují svou značku mnoha dárkovými předměty, tím nejžádanějším jsou právě ručníky pro hráče a hráčky. Své o tom ví velezkušená Lucie Hradecká, která promluvila o své sbírce ručníků přímo v dějišti pařížského grandslamu. „Nepočítám je. Nevím, kolik jich je, ale skříň je teda dost plná,“ usmála se Hradecká.

Když se turnajový kolotoč kvůli covidu zastavil, kdekdo musel vymyslet, co s velkým množstvím volného času. Lucie Hradecká ho vyplnila mimo jiné úklidem své krásné sbírky grandslamových ručníků.

„V covidové době jsem si doma dělala pořádek a ručníky si srovnala. Z turnaje mám vždy pánský i dámský, ostatní jsem si dala do vedlejší skříně, abych je mohla darovat,“ vyprávěla na Roland Garros sedmatřicetiletá Hradecká, jež startuje v Paříži už po sedmnácté.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílel uživatel @lucik85

Francouzští pořadatelé letos vsadili na oranžovou barvu pro mužskou variantu, verze pro dámy je růžová. A kromě toho existuje speciální modrá edice pro večerní program („night session“).

„Koukala jsem, že někdo má nějaký jiný,“ hlásila k modré variantě Hradecká. „Třeba ještě něco uhrajeme a dostaneme se na lepší kurty, ale na night session to asi nebude. I když člověk nikdy neví,“ usmívala se sympatická deblistka, která také jednotlivé varianty pro letošní Roland Garros zhodnotila.

„Je pravda, že růžová je hodně růžová, ale zase těch oranžových mám moc, protože jsou podobné jako v předchozích letech. Růžový je unikátní. Je ale blbé, že když ho daruji nějakému pánovi nebo klukovi, asi nebude úplně nadšený,“ glosovala světová sedmnáctka ve čtyřhře.

Hradecká se zúčastnila všech grandslamů alespoň patnáctkrát, může tedy směle srovnávat úroveň jednotlivých ručníků. Nejvíce se jí líbí produkty z travnatého grandslamu, ve své skříni má ale i jeden pařížský speciál.

„Ručníky z Wimbledonu jsou neskutečné, hlavně jsou velké! Tady nám připravili na finále ručníky se jménem, mám je schované,“ dodala s úsměvem šampionka ročníku 2011 Hradecká, která tehdy triumfovala v Paříži po boku Andrey Hlaváčkové.

A ve francouzské metropoli se zkušené Češce daří i letos. Zatímco s Indkou Sanjou Mirzaovou postoupily do osmifinále, ve smíšené čtyřhře si Hradecká zahraje po boku ekvádorského parťáka Gonzala Escobara už čtvrtfinále.

Lucie Hradecká

přečtěte si také

Diskuze


Pro přidávání komentářů do diskuze se musíte přihlásit. Pokud nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

Na trávě jsem se od loňska zlepšila. A závěr zápasu byl vynikající! libuje si Krejčíková

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z LONDÝNA – Na jedničku se Barbora Krejčíková popasovala s první náročnější zkouškou na letošním Wimbledonu, když ve druhém kole nedala výraznější šanci…

Měla jsem hrát líp, mrzí Plíškovou neúspěšná odveta. Zatažená střecha ji zaskočila

Šanci na odvetu za vyřazení z turnaje v Eastbourne Karolína Plíšková využít nedokázala. V souboji s domácí Katie Boulterovou se na centrálním kurtu sice ujala vedení 1:0 na sety,…

Nečekané trable v závěru. Najednou jsem se cítila vyčerpaná, přiznává Kvitová

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z LONDÝNA – Z pohodové záležitosti se ještě stalo drama. Petra Kvitová vedla v jednu chvíli už 6:1 a 5:1, aby nedlouho poté čelila za stavu 5:6 dvěma…

Promiň, nebudu hrát. Korpatschová se po přijetí SMS rozzuřila na svou parťačku

Sedmadvacetiletá Tamara Korpatschová se ve Wimbledonu chystala k vůbec prvnímu deblovému utkání na grandslamu, ve kterém měla nastoupit po boku Harmony Tanové proti Nadiji…

Zaslíbený Wimbledon? Bouzkové pomáhá k úspěchu nová taktika i bezlepková dieta

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z LONDÝNA – Jakápak nervozita? Marie Bouzková překonala nástrahy druhého kola Wimbledonu ve velkém stylu, když své žebříčkové sousedce Ann Liové povolila jen…

Trestný bod při mečbolu? Mentální retardace, reagoval Španěl. Legenda zuřila

Veselý se opřel do forhendu, získal důležitý minibrejk a s ním i dva mečboly. „Hra, set a zápas,“ zaznělo z umpiru z úst rozhodčího Carlose Ramose. Urputná pětisetová bitva…

Další články