Roland Garros: Hradecká s Mirzaovou postupují ve čtyřhře, Badosaová a Sabalenková končí

Grandslamový turnaj v Paříži přinesl v sobotu zbývající zápasy třetího kola dvouher mužů a žen. Zatímco v singlu již čeští tenisté nefigurují, ve čtyřhře stále bojuje o úspěch Lucie Hradecká. Spolu se Sanjou Mirzaovou zvítězily v utkání druhého kola proti Slovinkám Kaje Juvanové a Tamaře Zidanšekové a zahrají si mezi šestnáctkou nejlepších.

Sedmatřicetiletá Hradecká spolu s o dva roky mladší Mirzaovou prožívají poměrně úspěšnou sezonu. Dvojice, která se dala dohromady v únoru, sice ještě nedosáhla na turnajový triumf, ale na turnajích WTA byl prozatím jejich nejhorším výsledkem postup do semifinále.

Na své výkony Hradecká s Mirzaovou navazují i v Paříži, kde zvládly i svůj druhý zápas na letošním Roland Garros a slaví postup do osmifinále. V souboji se Slovinkami Kajou Juvanovou a Tamarou Zidanšekovou zvítězily ve dvou setech 6:3, 6:4.

Česko-indický pár v prvním setu spolehlivě servíroval a došel si pro vítězství po brejku v sedmém gemu. Druhý set byl o poznání divočejší. Hradecká s Mirzaovou se dvakrát dostaly do vedení s výhodou brejku, ale v obou případech o toto vedení přišly.

Na kurtu následovalo čekání na příležitost, která přišla v desátém gemu. Hradecká s Mirzaovou si na returnu vypracovaly dva mečboly, hned první využily a v Paříži postoupily do osmifinále.

„Super, obhájila jsem body z loňska!“ radovala se Hradecká. „Paříž mám moc ráda, dobře se mi tady hraje a antuku mám nejradši. Je to vidět i na výsledcích, často jsem tady byla minimálně v semifinále,“ doplnila deblistka, která si alespoň semifinále zahrála na Roland Garros hned šestkrát.

Sabalenková neudržela vedení
Světová sedmička Aryna Sabalenková je další členkou elitní světové desítky, která se s Roland Garros loučí už během prvního týdne. V duelu s Italkou Camilou Giorgiovou (30.) sice vyhrála první set, ale pak její hra doslova odešla. Giorgiová svou soupeřku začala po kurtu prohánět a oslavila drtivé vítězství 4:6, 6:1, 6:0.

Badosaová skrečovala utkání 3. kola
Spolufavoritka Roland Garros Paula Badosaová (4.) končí na pařížském grandslamu ve třetím kole. Španělská tenistka byla v průběhu utkání s Ruskou Veronikou Kuděrmetovovou (29.) ošetřována a za stavu 3:6, 1:2 nakonec kvůli zdravotním problémům skrečovala.

Vybrané zápasy 7. hracího dne Roland Garros

3. kolo dvouhry mužů
Mackenzie McDonald (USA, 60.) – Jannik Sinner (ITA, 12.) 3:6, 6:7(6), 3:6
Andrej Rubljov (7.) – Cristian Garin (CHI, 37.) 6:4, 3:6, 6:2, 7:6(11)

Camila Giorgiová (ITA, 30.) – Aryna Sabalenková (7.) 4:6, 6:1, 6:0
Jessica Pegulaová (USA, 11.) – Tamara Zidanšeková (SLO, 25.) 6:1, 7:6(2)
Čchi-wen Čeng (CHN, 74.) – Alizé Cornetová (FRA, 40.) 6:0, 3:0 skreč Cornetová
Paula Badosaová (ESP, 4.) – Veronika Kuděrmetovová (29.) 3:6, 1:2 skreč Badosaová
Madison Keysová (USA, 22.) – Jelena Rybakinová (KAZ, 16.) 3:6, 6:1, 7:6(3)