Roland Garros: Dvouhra už je bez Čechů, Muchovou v Paříži zastavilo zranění

Hned zkraje programu šestého hracího dne Roland Garros se na dvorci Suzanne Lenglenové představila Karolína Muchová. Poslední česká zástupkyně ve dvouhře sahala v utkání 3. kola s Amandou Anisimovovou po premiérovém postupu do osmifinále, dobře rozehraný zápas ale zhatil zvrtnutý kotník. Češka po ošetření v duelu sympaticky pokračovala, po sérii sedmi prohraných gemů v řadě ale nakonec za stavu 7:6(7), 2:6 a 0:3 sáhla ke skreči. V mužské části turnaje bez ztráty setu uspěli Novak Djokovič a Rafael Nadal. Den uzavře "tahák" mezi mladíky Alcarazem a Kordou. Hynek Bartoň a Julie Štruplová se úspěšně kvalifikovali do hlavní soutěže mezi juniory.

Muchovou zastavilo zranění
Karolína Muchová (81.) na Roland Garros do premiérového osmifinále nepostoupila. Pětadvacetiletá Češka měla zápas 3. kola s Amandou Anisimovovou (28.) rozehrán parádně, za stavu 7:6(7) a 2:2 si ale při pádu poranila pravý kotník a utkání dohrávala ve viditelných bolestech.

Olomoucká rodačka se poprvé nechala ošetřit už po konci téměř hodinu a půl dlouhého prvního setu, kdy jí bylo obvázáno levé stehno. Samotné dějství bylo ve znamení velké přetahované. Hned třikrát se Muchová dostala do výhody brejku, ani jednou ale nezvládla svůj lup potvrdit na servisu. Přesto zvládla odvrátit dva soupeřčiny setboly a po obratu ze stavu 6:7 na 9:7 proměnila v tiebreaku svůj celkově třetí.

Anisimovová se v úvodu druhého setu vůbec poprvé v utkání dostala do náskoku dvou gemů. Muchová následně oplácela stejnou mincí a rychle srovnala krok. Jenže v páté hře došlo na osudový moment celého klání. Češka si ve výměně podvrtla kotník na pravé noze a následovalo další ošetření. Duel s o pět let mladší Američankou Muchová sympaticky nezabalila a pokusila se navzdory zřetelnému omezení v pohybu ve hře pokračovat. Nezískala už nicméně ani gem a za stavu 7:6(7), 2:6 a 0:3 se přeci jen rozhodla utkání skrečovat. Kurt opouštěla se slzami v očích.

Vybrané zápasy 6. hracího dne

3. kolo dvouhry mužů
Grigor Dimitrov (BUL, 21.) – Diego Schwartzman (ARG, 16.) 3:6, 1:6, 2:6
Novak Djokovič (SRB, 1.) – Aljaž Bedene (SLO, 195.) 6:3, 6:3, 6:2
Botic Van de Zandschulp (NED, 29.) – Rafael Nadal (ESP, 5.) 3:6, 2:6, 4:6
Alexander Zverev (GER, 3.) – Brandon Nakashima (USA, 75.) 7:6(2), 6:3, 7:6(5)
Sebastian Korda (USA, 30.) – Carlos Alcaraz (ESP, 6.) 4:6, 4:6, 2:6

3. kolo dvouhry žen
Amanda Anisimovová (USA, 28.) – KAROLÍNA MUCHOVÁ (81.) 6:7(7), 6:2, 3:0 skreč Muchová
Belinda Bencicová (SUI, 14.) – Leylah Annie Fernandezová (CAN, 18.) 5:7, 6:3, 5:7
Cori Gauffová (USA, 23.) – Kaia Kanepiová (EST, 46.) 6:3, 6:4
Angelique Kerberová (GER, 17.) – Aljaksandra Sasnovičová (BLR, 47.) 4:6, 6:7(5)
Viktoria Azarenková (BLR, 15.) – Jil Belen Teichmannová (SUI, 24.) 6:4, 5:7, 6:7(5)