Denní menu, 7.5.2022: Lehečka prolétl v Mauthausenu do finále, Martincová úspěšně rozehrála kvalifikaci v Římě

Jiří Lehečka na challengeru v rakouském Mauthausenu vybojoval postup do svého prvního letošního finále, když bez ztráty podání porazil domácího tenistu Dennise Novaka. Tereza Martincová na turnaji kategorie WTA 1000 v Římě zahájila kvalifikaci soubojem s Číňankou Sin-Jün Chan, nad kterou zvítězila a přerušila šňůru pěti porážek v řadě. V Praze zabojují Adam Pavlásek s Andrewem Paulsonem a Miriam Kolodziejová s Jesikou Malečkovou o deblové tituly.

Lehečka prolétl do finále v Mauthausenu
Český tenista Jiří Lehečka (88.) na rakouském challengeru v Mauthausenu zvládl sobotní semifinále a za pouhých 66 minut prosvištěl do souboje o titul. V duelu s domácím Dennisem Novakem (148.) neztratil ani jednou podání, proměnil všechny tři brejkboly a zvítězil hladce 6:2, 6:3. V nedělním finále jej čeká další domácí tenista Jurij Rodionov (157.).

Martincová se trápila, ale v Římě postupuje
Tereza Martincová (49.) zvládla na turnaji kategorie WTA 1000 v italském Římě první kolo kvalifikace, ve kterém porazila Číňanku Sin-Jün Chan (534.) po setech 6:0, 4:6 a 6:3.

Česká tenistka byla proti Číňance jasnou favoritkou, čemuž odpovídala také první sada, ve které Martincová uštědřila své soupeřce kanára.Nakonec se však zápas protáhl až na dvě hodiny a 19 minut, protože 27letá Češka prohrála kvůli ztracenému podání v devátém gemu druhou sadu. Ve třetím setu bylo k vidění hned pět brejků a o jeden víc získala Martincová.

Internazionali BNL d'Italia, Řím (ženy, ITA, 2 527 250 USD, antuka)
TEREZA MARTINCOVÁ (49.) – Sin-Jün Chan (CHN, 534.) 6:0, 4:6, 6:3

DANUBE Upper Austria Open, Mauthausen (muži, AUT, 90 280 EUR, antuka)
Dennis Novak (AUT, 148.) – JIŘÍ LEHEČKA (88.) 2:6, 3:6