I. ČLTK Prague Open: Kolodziejová si zajistila místo ve čtvrtfinále, Bartůňková zvládla derby

Na antukových dvorcích pražského I. ČLTK pokračoval dalším hracím dnem mužský challenger a ženský podnik ITF. Domácí držitelé divokých karet Jonáš Forejtek a Martin Krumich skončili v osmifinále. Mezi ženami postoupila do prvního letošního čtvrtfinále Miriam Kolodziejová. Dohrála naopak Jesika Malečková, jež neudržela vedení 6:2 a 3:1. Nikola Bartůňková nedala v českém derby šanci Lindě Noskové a vysloužila si místenku v osmifinále. Pět českých dvojic, z toho dvě mužské a tři ženské, postoupilo do čtvrtfinále čtyřhry.

Bartůňková nedala šanci Noskové
Překvapivě hladký průběh mělo očekávané derby talentovaných Češek na štvanickém I. ČLTK Prague Open. Šestnáctiletá Nikola Bartůňková (427.) v něm porazila o rok starší Lindu Noskovou (190.) po pouhých 54 minutách dvakrát 6:1. Vítězka se může těšit na osmifinálový souboj s Polkou Majou Chwalinskou (268.).

„Tohoto vítězství si hodně vážím, protože s Lindou jsem loni hrála asi třikrát a všechny zápasy jsem prohrála. Předvedla jsem fakt dobrý výkon,“ řekla Tenisovému světu Bartůňková.

Kolodziejová postoupila do prvního letošního čtvrtfinále
Na divokou kartu startující Miriam Kolodziejová (277.) postoupila na kurtech I. ČLTK do prvního sezonního čtvrtfinále. Pětadvacetiletá Češka si ho zajistila výhrou 7:5 a 6:3 nad Susan Bandecchiovou (194.) ze Švýcarska. V úvodním setu promarnila Kolodziejová vedení 5:3, koncovku dějství ale zvládla. Do druhého setu pak vstoupila ztraceným servisem, manko 0:2 ovšem rychle zlikvidovala a zvítězila.

Šalková dohrála v osmifinále
Dominika Šalková (705.) čtvrtou výhru na I. ČLTK Prague Open nepřidala. Sedmnáctiletá česká kvalifikantka podlehla v osmifinále favorizované Chilance Barbaře Gaticaové (253.) po hodině a 37 minutách 6:7(4) a 3:6.

„Beru jako úspěch, že jsem se probojovala přes kvalifikaci a že jsem včera otočila zápas (první kolo hlavní soutěže, pozn. red.). Dnes jsem měla velké šance, ale bohužel jsem udělala zbytečné chyby,“ uvedla Šalková.

Malečková ztratila dobře rozehraný zápas
Jesika Malečková (239.) v Praze do čtvrtfinále nepostoupila. Sedmadvacetiletá Češka byla proti Australance Lizette Cabreraové (188.) set a půl lepší hráčkou, vedení 6:2 a 3:1 ale do zdárného konce nedotáhla. S nasazenou osmičkou prohrála po více než dvou a půl hodině 6:2, 5:7 a 5:7.

Forejtek si další čtvrtfinále nezahraje
Jonáš Forejtek (261.) útočil na čtvrtý postup do čtvrtfinále v řadě, nakonec ale končí o kolo dříve. Jednadvacetiletý český tenista nestačil v osmifinálové bitvě na štvanickém challengeru I. ČLTK Prague Open na Itala Federica Gaia (183.) po bezmála dvou a půl hodině boje 6:7(5), 6:2 a 5:7.

Forejtek dohnal na začátku rozhodujícího setu manko brejku, v klíčovém dvanáctém gemu ale znovu ztratil podání, což znamenalo konec zápasu.

Krumich nestačil na Marterera
Martin Krumich (602.) nenavázal na svou premiérovou výhru v hlavní soutěži challengeru, když prohrál v osmifinále I. ČLTK Prague Open s německým favoritem Maximilianem Martererem (209.) po 69 minutách 3:6 a 1:6.

Devatenáctiletý Krumich ztratil v jednoznačném duelu hned čtyřikrát podání, sám si vypracoval jediný brejkbol, který neproměnil.

I. ČLTK Prague Open, Praha (muži, CZE, 45 730 EUR, antuka)

PAULSON, PAVLÁSEK – Blancaneaux (FRA), Fabbiano (ITA) 6:1, 6:4
JEBAVÝ, Middelkoop (NED) – Fajziev (UZB), Kalovelonis (GRE) 5:7, 6:7(4)
FOREJTEK, VRBENSKÝ – GENGEL, ROSOL bez boje
Borges, Cabral (oba POR) – Giustino (ITA), Kuzmanov (BUL) 6:2, 4:6, 10:6

I. ČLTK Prague Open, Praha (ženy, CZE, 60 000 EUR, antuka)
LINDA NOSKOVÁ (190.) – NIKOLA BARTŮŇKOVÁ (427.) 1:6, 1:6

JESIKA MALEČKOVÁ (239.) – Lizette Cabreraová (AUS, 188.) 6:2, 5:7, 5:7
Natalija Stevanovičová (SRB, 267.) – Andreea Prisacariuová (ROU, 328.) 5:7, 3:6
Susan Bandecchiová (SUI, 194.) – MIRIAM KOLODZIEJOVÁ (277.) 5:7, 3:6
Barbara Gaticaová (CHI, 253.) – DOMINIKA ŠALKOVÁ (705.) 7:6(4), 6:3
Fernanda Contrerasová Gómezová (MEX, 220.) – Priscilla Honová (AUS, 254.) 3:6, 6:4, 7:5
Jekatěrine Gorgodzeová (GEO, 118.) – Caty McNallyová (USA, 197.) 6:4, 6:0

HINDOVÁ, LABOUTKOVÁ – HAVLÍČKOVÁ, ŠMEJKALOVÁ 4:6, 7:5, 10:5
DETIUC, MARKOVÁ – Hanataniová, Učijimaová (obě JPN) 3:6, 4:6
Lopatecká (UKR), Prisacariuová (ROU) – KOLODZIEJOVÁ, MALEČKOVÁ 3:6, 7:5, 5:10
KLIMOVIČOVÁ, ŠALKOVÁ – Changová (USA), Sánchezová Palauová (MEX) 6:3, 6:7(6), 10:7

Dascaluová (ROU), Rodriguesová Alvesová (BRA) – SLAMĚNÍKOVÁ, SMÉKALOVÁ 6:4, 6:1