I. ČLTK Prague Open: Odstartovaly kvalifikace mužů i žen

Série tenisových turnajů na českém území pokračuje. Po zastávkách v Praze a v Ostravě se bude hrát opět v Praze, na štvanických antukových kurtech startuje I. ČLTK Prague Open. V akci jsou tentokrát muži (challenger) i ženy (ITF 60 000). V neděli oba turnaje odstartovaly kvalifikací a do dalších kol postoupili Lukáš Rosol a hned 10 Češek.

Český souboj v kvalifikaci ovládl Rosol
Lukáš Rosol (249.) zvládl lépe český souboj v kvalifikaci pražského challengeru, v prvním kole porazil o čtrnáct let mladšího krajana Michaela Vrbenského (405.) za hodinu a 29 minut po setech 7:5, 6:3. V první setu nejprve nedokázal Rosol za stavu 5:4 doservírovat, ale na druhý pokus už to za stavu 6:5 zvládl. Druhý set už měl jednoznačnější průběh, zkušený český tenista hned v prvním gemu Vrbenskému sebral servis a náskok brejku si udržel až do stavu 5:3, kdy při soupeřově podání zápas ukončil.

Šebestová překvapila nasazenou trojku, Ševčíková obdržela kanára
Ivana Šebestová (971.) se postarala o překvapení, když v prvním kole kvalifikace porazila izraelskou tenistku Linu Gluškovou (295.), třetí nasazenou tenistku kvalifikace, jednoznačně 6:1, 6:3. Češka byla velmi efektivní, využila čtyři z pěti brejkbolů. Sama naopak všechny čtyři brejkové příležitosti soupeřky odvrátila. Pražský turnaj naopak končí pro Lindu Ševčíkovou (-), jež podlehla za pouhých 51 minut Rumunce Andree Prisacariuové (328.) 1:6, 0:6.

Marková nestačila na Mandelíkovou
Roli papírové favoritky nepotvrdila Johana Marková, která podlehla ve třech setech Kateřině Mandelíkové. Postup do dalšího kola slaví Linda Klimovičová, která si poradila s Němkou Mordergerovou.

Pospíšilová a Kotlíková postupují, Smékalová naopak dohrála
Denisa Pospíšilová (-) v prvním kole kvalifikace porazila 6:2, 6:1 slovenskou hráčku Alici Rusovou (803.). Mnohem větší drama nabídl český souboj Inez Maria Kotlíková (-) – Aneta Kučmová (641.), který vyhrála první jmenovaná až v supertiebreaku 7:6(5), 3:6 a 10:4. Magdalena Smékalová se naopak loučí už v kvalifikaci, poté co prohrála s Mexičankou Anou Sofií Sanchézovou Palauovou (290.) po setech dvakrát 2:6.

Laboutková ztratila s Dvořákovou jen tři gemy
Aneta Laboutková (532.) splnila v prvním kole kvalifikace roli favoritky a porazila krajanku Kristýnu Dvořákovou (-) za 53 minut 6:2, 6:1. Dvořáková sebrala Laboutkové podání jen jednou a sama o něj přišla hned šestkrát.

Petruželová a Michálková na Štvanici dohrály
Markéta Petruželová (-) uhrála s německou tenistkou Luisou Mayer auf der Heideovou (660.) jen jednu hru a za 63 minut vypadla. Jen o tři minuty delší bylo utkání Barbory Michálkové (-) proti Nataliji Stevanovičové (267.) ze Srbska, česká tenistka prohrála 1:6, 3:6.

Menšík skrečoval, končí také Donald
Šestnáctiletý Jakub Menšík (1443.) neuhrál v prvním kole kvalifikace pražského challengeru ani jeden gem. První sadu prohrál 0:6 a následně zápas s Francouzem Tristanem Lamasinem (322.) skrečoval. Ani Matthew William Donald (1720.) nebyl ve svém utkání s Japoncem Kajčim Učidou (281.) úspěšný, podlehl mu za 56 minut 2:6, 0:6

I. ČLTK Prague Open, Praha (muži, CZE, 45 730 EUR, antuka)