Denní menu, 30.4.2022: Muchovou v Madridu nestačila na světovou třináctku, Bouzková otočila zápas

Turnaj v Madridu měl v sobotu na programu zápasy druhého kola. Karolína Muchová se střetla se světovou třináctkou Belindou Bencicovou, vítězkou nedávného turnaje v Charlestonu, ale po velkém boji prohrála 1:2 na sety. Marie Bouzková naopak uspěla v souboji o postup do osmifinále s Ukrajinkou Dajanou Jastremskou. Ve Španělsku odstartovala rovněž kvalifikace mužského turnaje, ve které ale Jiří Veselý končí hned v 1. kole. V Ostravě bylo na programu semifinále, ve kterém neuspěl Dalibor Svrčina. Nikola Bartůňková vybojovala postup do finále turnaje ITF v Istanbulu.

Bouzková otočila zápas s Jastremskou
Marie Bouzková (77.) zvládla na turnaji v Madridu hodně těžký zápas s Dajanou Jastremskou (92.) a poprvé v kariéře si na Mutua Madrid Open zahraje osmifinále! Česká hráčka zvítězila po dvouapůlhodinové bitvě 3:6, 7:6(3), 6:1.

Bouzková se po ztrátě prvního setu, v němž tempo diktovala pouze Jastremská, herně zvedla, hru vyrovnala a povedlo se jí soupeřku rebrejknout nejen ve druhé hře, ale především ve dvanáctém gemu, v němž čelila dokonce mečbolu.

Poté, co zvládla získat na svou stranu tiebreak a dovedla utkání do třetího setu, začala na kurtu dominovat. Jastremskou hned třikrát brejkla a vybojovala postup do dalšího kola.

Více se utkání věnujeme zde.

Muchová srdnatě bojovala, s Bencicovou ale padla
Karolína Muchová (67.) svedla se světovou třináctkou Belindou Bencicovou vyrovnaný a dramatický souboj, na jeho konci se však musela smířit s těsnou porážku. Duel, který trval 166 minut, vyhrála Bencicová 6:3, 4:6, 7:5.

Ve třetím setu si obě hráčky dlouho držely servis a Muchovou bude asi dlouho mrzet, že v šestém gemu neudržela dva brejkboly a další příležitost k brejku už nevybojovala. Naopak Bencicová v jedenáctém gemu dokázala prorazit Muchové servis a duel následně dopodávala.

Veselý končí v kvalifikaci hned v prvním kole
Jiří Veselý (74.) se na Mutua Madrid Open nekvalifikuje. V utkání prvního kola bojů o hlavní soutěž podlehl Belgičanovi Davidu Goffinovi (55.) 3:6, 6:7(3).

Bartůňková prošla do finále šedesátky v Istanbulu
Nikola Bartůňková (427.) na turnaji ITF v tureckém Istanbulu ovládla semifinálový zápas se Suzan Lamensovou (184.) a zahraje si v neděli o titul. Česká tenistka na tamní šedesátce dokázala zvítězit nad turnajovou sedmičkou za 84 minut hry 6:0, 6:3 a ve finále se utká s Dianou Shnaiderovou (471.).

Malečková s Chwalinskou si podmanily Istanbul
Jesika Malečková a Maja Chwalinská slaví na šedesátce v tureckém Istanbulu zisk deblového titulu. Ve finále česko-polská dvojice porazila domácí Befu Cengizovou a Rusku Anastasii Tichonovovou po obratu 2:6, 6:4, 10:7.

Detiuc se Zavackou vyhrály titul v Záhřebu
Anastasia Detiuc a Katarina Zavacká vybojovala na turnaji v Záhřebu deblový titul! Na akci s dotací 60 tisíc dolarů ve finále porazily turnajové trojky Linu Gjorčeskou a Irinu Chromačevovou v třísetové bitvě 6:4, 6:7(5), 11:9, přičemž mečbol měly už ve druhém setu, který ale neproměnily.

Bejlek si o titul nezahraje
Sára Bejlek (329.) na turnaji v italské Santa Margheritě nedokázala potvrdit roli favoritky a končí v semifinále. Pátá nasazená nestačila na Belgičanku Marii Benoitovou (365.), se kterou prohrála 4:6, 6:7(4).

Barnat s Dudou prohráli finále v Antalyi
Jiří Barnat s Filipem Dudou se na turnaji ITF v turecké Antalyi k zisku trofeje nepropracovali. V sobotním utkání podlehli ukrajinsko-moldavské dvojici Olegu Prihodkovi a Iljovi Snitarimu dvakrát 3:6.

Mutua Madrid Open (ženy, ESP, 6 575 560 EUR, antuka)
MARIE BOUZKOVÁ (77.) – Dajana Jastremská (UKR, 92.) 3:6, 7:6(3), 6:1
KAROLÍNA MUCHOVÁ (67.) – Belinda Bencicová (SUI, 13.) 3:6, 6:4, 5:7

Danilinová (KAZ), Haddad Maiaová (BRA) – Fernandezová (CAN), SINIAKOVÁ 7:6(4), 6:7(4), 7:10
BOUZKOVÁ, Zidanšeková (SLO) – Rybakinová (KAZ), Samsonovová 3:6, 6:4, 10:6

Mutua Madrid Open (muži, ESP, 7 499 290 EUR, antuka)
JIŘÍ VESELÝ (74.) – David Goffin (BEL, 55.) 3:6, 6:7(3)

Ostra Group Open by Moneta, Ostrava (muži, CZE, 45 730 EUR, antuka)
DALIBOR SVRČINA (213.) – Ryan Peniston (GBR, 227.) 6:4, 4:6, 2:6