Denní menu, 28.4.2022: Muchová zvládla bitvu proti Čeng. Bouzková vyřadila Plíškovou

Čtvrteční den přinesl dva zápasy prvního kola WTA v Madridu s českou účastí. Karolína Muchová zvládla svou letošní antukovou premiéru, když vyzrála ve třech setech na Číňanku Čchin-wen Čeng. Odpoledne se proti sobě ve španělské metropoli postavily Karolína Plíšková a kvalifikantka Marie Bouzková. V českém derby byla úspěšnější Bouzková. Deblové čtvrtfinále turnaje ATP v Mnichově čekalo na Romana Jebavého. S Andresem Moltenim však nedokázali překvapit třetí nasazené duo Krawietz, Mies. Na challengeru v Ostravě bylo na programu osmifinále dvouhry a čtvrtfinále čtyřhry. Češi hrají také na akcích ITF.

Bouzková v Madridu vyřadila Plíškovou
Trápení Karolíny Plíškové (7.) v probíhající sezoně pokračuje. Nad její síly byla už v úvodním kole Mutua Madrid Open Marie Bouzková (77.), která svou krajanku porazila za 95 minut 6:4, 7:5.

V prvním setu se obě hráčky několikrát přetahovaly o podání a k vidění bylo hned pět brejků, přičemž vždy byla o krůček napřed Bouzková. Ve druhém setu pak úspěšná kvalifikantka nenabídla Plíškové ani jeden brejkbol, v 11. hře prorazila soupeřce podání a duel doservírovala.

Více se utkání věnujeme zde.

Muchová otočila souboj s Čeng
Karolína Muchová (67.) zvládla svou letošní antukovou premiéru, když v prvním kole Mutua Madrid Open přehrála Číňanku Čchin-wen Čeng (72.) po dvou hodinách a 25 minutách 1:6, 6:3 a 6:4.

V prvním setu dominovala Číňanka, která si připsala dva brejky, a naopak sama nepřišla o podání ani jednou. Druhé dějství nabídlo jediný úspěšný gem na returnu, jímž Muchová odskočila do vedení 3:1. V rozhodujícím setu si česká reprezentantka vypracovala náskok 5:1, a navzdory dílčímu zaváhání dotáhla utkání do vítězného konce.

Na čtvrtfinalistku loňského ročníku turnaje čeká ve druhém kole buď Švýcarka Belinda Bencicová (13.), nebo Rumunka Irina Beguová (62.).

Mutua Madrid Open (ženy, ESP, 6 575 560 EUR, antuka)
Čchin-wen Čeng (72.) – KAROLÍNA MUCHOVÁ (67.) 6:1, 3:6, 4:6
KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ (7.) – MARIE BOUZKOVÁ (77.) 4:6, 5:7

BMW Open by American Express, Mnichov (muži, GER, 597 900 EUR, antuka)
JEBAVÝ, Molteni (ARG) – Krawietz, Mies (oba GER) 2:6, 2:6