Ostra Group Open: Ostravský challenger odstartoval kvalifikací, program narušil déšť

Na antukových dvorcích v Komenského sadech v Ostravě se dnes kvalifikací rozehrál druhý letošní challenger na českém území. Úvodní hrací den měl na programu dvanáct utkání a do akce se dostalo hned jedenáct českých tenistů. Závěr programu však přerušil déšť, kvůli kterému Lukáš Rosol, Václav Šafránek a Marek Gengel budou muset své zápasy dohrávat až v pondělí.

Nejedlý otočil proti Poljakovi
David Poljak šel do souboje s Pavlem Nejedlým v roli favorita, ale tuto pozici se mu povedlo potvrdit jen v prvním setu. Nejedlý se následně dokázal ve své hře zlepšit a vybojoval postup do dalšího kola kvalifikace po setech 1:6, 6:3, 6:4.

Paulson po dvou a půl hodinách prohrál ve třech setech
Český tenista Andrew Paulson (520.) podlehl po dvou a půl hodinovém boji po setech 6:4, 4:6 a 5:7 ruskému hráči Bogdanu Bobrovovi (470.). První set rozhodl jediný brejk v devátém gemu, který pro sebe získal Paulson. Druhá sada byla podobně vyrovnaná s tím rozdílem, že tentokrát o jeden brejk více získal Bobrov.

I ve třetím setu sledovali diváci v Ostravě vyrovnanou bitvu, ve které si oba tenisté dlouho s přehledem drželi svá podání. Až za stavu 5:6 v klíčovém momentu Paulson svůj servis neudržel, což ho stálo zápas.

Mališ se s ostravským challengerem loučí v kvalifikaci
18letý český tenista Šimon Mališ (-) končí na ostravském challengeru po porážce dvakrát 1:6 s Němcem Matsem Rosenkranzem (380.) v prvním kole kvalifikace. Odchovanec domácího klubu TK SC Ostrava, jenž momentálně hraje za Tennis Hill Havířov, neměl na o pět let staršího soupeře nárok. V celém utkání si vytvořil jen jeden brejkbol, který nevyužil. Sám přišel o podání dvakrát v prvním a třikrát ve druhém setu.

Končí i Horák s Krumichem
Kvalifikace v Ostravě skončila i pro Ondřeje Horáka a Martina Krumicha. Zatímco Krumich podlehl ve dvou setech Evanu Furnessovi, Horák potrápil Rakušana Erlera. Dokonce se mu povedlo vyhrát první set, v dalších dvou však byl lepší Erler, který nakonec zvítězil 6:7(5), 6:2, 6:3.

Jermář proti Miedlerovi nepřekvapil
Jan Jermář (-) si v Ostravě hlavní soutěž nezahraje, v prvním kole kvalifikace prohrál s favorizovaným Rakušanem Lucasem Miedlerem (313.) za 66 minuty hry 1:6, 3:6. Jermářovi se povedl vstup do druhé sady, kdy sebral jedinkrát v zápase svému soupeři podání a dostal se do vedení 2:0. Brejk však nedokázal potvrdit a set i celý zápas nakonec prohrál.

Nedvídek v Ostravě končí po dvou kanárech
Účast Jana Nedvídka (-) na ostravském challengeru neměla příliš dlouhého trvání, dvacetiletý český tenista prohrál v úvodním kole kvalifikace se 24letým Slovákem Lukášem Kleinem (303.) za pouhých 49 minut dvakrát 0:6.

Ostra Group Open by Moneta, Ostrava (muži, CZE, 45 730 EUR, antuka)
Lukáš Klein (SVK, 303.) – JAN NEDVÍDEK (-) 6:0, 6:0
Daniel Michalski (POL, 281.) – Grigorij Lomakin (KAZ) 6:3, 6:1
ANDREW PAULSON (520.) – Bogdan Bobrov (470.)
ŠIMON MALIŠ (-) – Mats Rosenkranz (GER, 380.) 1:6, 1:6
Lucas Miedler (AUT, 313.) – JAN JERMÁŘ (-) 6:1, 6:3
PAVEL NEJEDLÝ (580.) – DAVID POLJAK (404.) 1:6, 6:3, 6:4
Evan Furness (FRA, 284.) – MARTIN KRUMICH (613.) 6:3, 6:3
ONDŘEJ HORÁK (1466.) – Alexander Erler (AUT, 393.) 7:6(5), 2:6, 3:6
LUKÁŠ ROSOL (261.) – Sanjar Fajziev (UZB, 625.) 1:6, 6:1, 0:1 odloženo